ZKW a LG predstavujú systémy osvetlenia vozidiel budúcnosti

607

Na tohtoročnom veľtrhu spotrebnej elektroniky, ktorý sa koná od 9. do 13. januára v Las Vegas, predstavia spoločnosti ZKW a LG svoje inovácie v oblasti inteligentného osvetlenia vozidiel a infotainmentu.

Vrcholom je koncepčné vozidlo LG, ktoré je vybavené svetlometmi microZ-LED s vysokým rozlíšením od spoločnosti ZKW. To by malo v budúcnosti umožniť premietanie ako v kine “drive-in theatre”.Spoločnosť ZKW predstaví aj najnovšie inovácie, ako sú inteligentný “Illuminated Panel” a osvetlený nárazník, animované zadné svetlá, udržateľné svetlomety a nové svetlomety pre Volvo EX90.

Koncepčné vozidlo LG Concept Car ponúkanávštevníkom vo verejnej časti veľtrhu CESpohľad do budúcnosti automobilovej zábavy.

Svetlometové moduly ZKW microZ v prednej časti vozidla umožňujú vytváranie animovaných projekcií. Projektory svetlometov generujú 100-palcový obraz, čo umožňuje zobrazenie rôznorodého zábavného obsahu z OTT služieb cez internet, napríklad Netflix. Tým sa auto transformuje na prenosné kino, a spolu so stratégiou ‘Digital Lighting Experience’ posúvajú LG a spoločnosť ZKW ich portfólio na novú úroveň.

Inteligentná predná časť vozidla a osvetlené predné panely

Spoločnosť ZKW predstaví svoje najnovšie inovácie na súkromnej časti CES, vrátane osvetlenej viacfarebnej prednej mriežky a osvetleného nárazníka vyvinutého v spolupráci so spoločnosťou REHAU Automotive. ZKW ukáže, ako možno integrovať moderné osvetľovacie, elektronické a senzorové systémy do predných častí vozidiel prostredníctvom demonštračných zariadení. Tento koncept môže byť využitý na premenu dizajnu predných častí elektrických vozidiel na inteligentné dizajnové objekty s funkciami osvetlenia, loga, senzorov a vykurovania namiesto chladiča.

Inteligentné systémy osvetlenia

Spoločnosť ZKW predstavuje najnovšie inovácie, ako sú špičkové svetlomety pre model Volvo EX90. Tieto svetlomety využívajú digitálne HD LED moduly s rozlíšením viac ako 1,3 milióna pixelov, ktoré dynamicky prispôsobujú svetlo podľa dopravnej situácie a presne blokujú ostatných účastníkov premávky. Unikátnym prvkom je schopnosť otáčania denných svetiel nahor a nadol v charakteristickom tvare kladivka Volvo, čo umožňuje odhaľovať hlavné svetelné moduly a zároveň šetriť inštalačný priestor. Spoločnosť ZKW predstavuje tiež inovatívne moduly zadných svetiel v spolupráci so spoločnosťou OSRAM. Tieto moduly obsahujú priehľadné LED diódy laminované na transparentný nosný substrát, vytvárajúc animovaný povrch, ktorý môže zobrazovať zadné svetlá, smerovky, brzdové svetlá a svetelné logá.