Zháňate stíhačku s techničákom? Delage D12 tak nielen jazdí, ale aj vyzerá

1680
Zdroj: Delage

Znovuzrodenie vo veľkom štýle. Po takmer 70 rokoch uviedol Delage nový model. D12 bude hyperšportom, po ktorom budete zrelí na odvykačku.

Pýtate sa, čo je to Delage? Nuž, aj my sme sa museli trošku porýpať v aná… ehm… kronikách motorizmu. Ide o francúzsku automobilku, ktorá svoje hviezdne časy zažila na začiatku dvadsiateho storočia. V roku 1953 s autami skončila a 66 rokov na to prišlo vyhlásenie, že automobilka vstane z popola.

Zdroj: Delage
Zdroj: Delage

Po 68 rokoch od posledného vyrobeného kusu prichádza model, ktorý nám má všetky tie stratené roky vynahradiť. Teda… Nám nie, ale hornému 1% určite.

Zdroj: Delage
Zdroj: Delage

Delage D12 je pravou definíciou hyperšportu. Pod kapotou buble spaľovací vidlicový dvanásťvalec s objemom 7,6 litra a výkonom 990 koní. Ten je doplnený ďalším 110 koňovým elektromotorom. Dokopy to dáva perfektne rozloženú masívnu silu, ktorá z D12 robí doslova stíhačku na cesty. Na stovku totiž zrýchli za neuveriteľných 2,6 sekundy. A maximálna rýchlosť? Viac ako 360 km/h! A to ste ešte nevideli interiér.

Zdroj: Delage
Zdroj: Delage

Po nastúpení máte stíhačkový pocit ešte viac. Už pri nastupovaní nepotrebujete otvárať žiadne dvere, namiesto toho sa zdvihne celá strecha. Vodič si sadá do sedadla na mieru vymodelovaného na jeho postavu, spolujazdec sedí za ním. Úplne ako v stíhačke.

Zdroj: Delage
Zdroj: Delage

Rovnako high-tech je aj palubná doska. Trojica displejov s najrôznejšími informáciami a pred vodičom volant ako v lietadle. To si hádam nevyžaduje žiadne opisy. Jednoducho sa kochajte.

Zdroj: Delage
Zdroj: Delage

Takže si to zhrňme. Auto je úžasne rýchle a vyzerá ako stíhačka zvnútra aj zvonka. Ak hľadáte stíhačku s techničákom, Delage D12 je dokonalou voľbou. Jediným mínusom je cena na úrovni 2,5 milióna dolárov. Ozaj, a vyrobia iba 30 kusov. Takže šup šup objednávať.

Mrkni naše nové video: