Zajtra bude predstavený Rolls-Royce Cullinan. Čo môžeme čakať?

85

Aby som pozdvihol váš záujem ešte o pár poschodí vyššie, musím spomenúť, že Rolls-Ryoce Cullinan bol predmetom úžasného dokumentu z produkcie National Geographic. Už 10. mája sa nám predstaví bez kamufláže.

Tri roky po začiatku vývoja sa predstaví prvé (chcel som povedať SUV) vozidlo „s vysokým jazdeckým posedom“, s tanečnicou na maske chladiča. Presne takto podivne nazýva Rolls-Royce svoje prvé auto do terénu, ktoré sa predstaví verejnosti už zajtra (10.5. 2018) večer.

Posledná výzva pre Cullinan

Posledná výzva je dokument a úžasný PR materiál zároveň, ktorý prebiehal posledné týždne na sociálnych sieťach. Značka Rolls-Royce si totiž zavolala na pomoc najlepších z najlepších. Tím kanálu National Geographic (NG) na čele s fotografom a objaviteľom Corym Richardsom, absolvoval s terénnym Rollsom úžasnú cestu. Všetko sa samozrejme začalo na britských ostrovoch, konkrétne v škótskej vysočine na severe Británie.

Rolls-Royce Cullinan aj s tímom z NG ďalej pokračoval do rakúskych Álp, ďalej strastiplnou cestou až do Spojených Arabských Emirátov a jeho poslednou výzvou má byť najťažší terén na severoamerickom území. Seriál, ktorý bol od 4. apríla vysielaný na YouTube nemá príliš veľa divákov, no my nedokážeme pochopiť, že prečo. Seriál sme mohli pribežne sledovať na kanáli Rolls-Royce Motor Cars na YouTube. Pokiaľ som vás navnadil, kliknite na video vyššie a začnite pozerať všetky časti od prvého dielu.

Prísľub verejnosti

„Pred tromi rokmi som dal prísľub verejnosti, že ju zapojím do vývoja a testovania nového Rolls-Royce Cullinan a dodržiavam tento sľub tým, že vyrábame seriál „Final Challenge“, ktorý vťahuje verejnosť do deja pred predstavením modelu“, tvrdí Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce.

„Verejnosť a naši zákazníci uvidia Rolls-Royce v úplne novom svetle, keďže Cullinan demonštruje, ako schopný dokáže len Rolls-Royce byť“, dodáva Torsten Müller-Ötvös. Rolls-Royce Cullinan bude predstavený už zajtra (10. mája 2018) o 13:00 nášho času. Stiahnutie plachty budete môcť sledovať na prostredníctvom živého streamu na stránkach Rolls-Royce.

Čo prinesie prvý Rolls „do blata“?

Z videí je jasne vidieť, že je Cullinan poriadne schopným nástrojom v teréne. Do ktorého sa ale určite nikdy v súkromných rukách nevydá. Jediné špekulácie, ktoré by mohli byť teoreticky pravdivé, naznačujú použitie motora V12. Keďže Rolls-Royce inú konfiguráciu momentálne nepoužíva, vyznie to celkom logicky. Údajne sa môžeme tešiť na niečo jedinečné

Testovacia mulica so skrátenou karosériou modelu Phantom VII nehovorí o ničom. Auto má evidentne zvýšenú svetlú výšku, kratší rázvor kolies a vtipné krídlo, ktoré má podľa všetkého simulovať zvýšenú karosériu typu SUV. „Pod kožou“ by mal byť Cullinan kompletne nový a jedinečný.

Ďalšou špekuláciou má byť kompletne nová platforma, keďže Rolls-Royce doposiaľ nepredstavil auto, ktoré by disponovalo pohonom všetkých štyroch kolies. Po stiahnutí plachty a zverejnení informácií, ktoré nám Rolls-Royce odomkne na svojich stránkach, budeme pre vás okamžite pripravovať materiály. Zatiaľ si prezrite jednotlivé epizódy seriálu „The Final Challenge“.