Volkswagen zakladá novú značku! Scout prinesie náradie do ťažkého terénu

903

Všimli ste si, že Volkswagen po skromnejších a zmätenejších rokoch začína expandovať? Po tom, ako koncern oznámil svoj vstup do formuly 1 – dokonca prostredníctvom až dvoch značiek – to vyzerá, že nezabudli ani na fanúšikov terénnej jazdy. Má to však dva háčiky: Len na elektrinu a pravdepodobne len v USA.

Volkswagen Group prostredníctvom Twitteru potvrdil, že vytvorí novú značku pre americký trh. Opráši legendárne meno Scout a prinesie elektrický pick-up a SUV už od roku 2026.

“Po úspešnom obrate Volkswagenu v USA teraz využívame príležitosť na ďalšie posilnenie našej pozície na jednom z najvýznamnejších rastúcich trhov pre elektrické vozidlá,” povedal CEO VW Herbert Diess. “Elektrifikácia poskytuje historickú príležitosť vstúpiť ako skupina do vysoko atraktívneho segmentu pickupov a R-SUV, čo podčiarkuje našu ambíciu stať sa relevantným hráčom na americkom trhu.”

International Harvester Scout.
Zdroj: autowp.ru

V reči pre ľudí: Po tom, čo v USA predstavili niekoľko terénne serióznych elektromobilov automobilky ako Rivian, General Motors (Hummer) a v neposlednom rade Tesla so Cybertruckom, by chcel svoj kus trového koláča aj Volkswagen. Ako sme už napovedali v nadpise článku, využije na to dávno zaniknutú značku, ktorá vznikla z populárneho modelu spoločnosti International Harvester Scout, ktorý kedysi slúžil ako alternatíva modelu Willys Jeep, kým neskrachoval. Takže nie, so Škodou a jej modelmi Scout nebude mať nová automobilka spoločné nič.

Volkswagen ide bomby:

VIDEO: Pozrite sa, ako dá sériový Golf GTI Clubsport 296 km/h (na stodesiatke)

Spoločnosť sa teda bude volať Scout a má štyri roky na to, aby nové vozidlá vyvinula, vyrobila a dostala na trh. Prvým krokom je samotné založenie spoločnosti, ktoré sa podľa VW uskutoční koncom tohto roka. Prototypy nového pickupu Scout a SUV budú nasledovať v roku 2024 a ak všetko zostane podľa plánu, sériové modely budú na (zatiaľ amerických) cestách v roku 2026. Uvidíme, či sa nakoniec nedostanú aj do Európy!

Mrkni naše nové video: