Volkswagen sa zbavuje značiek! Lamborghini a Ducati budú zrejme tiež na predaj

3042
Zdroj: Lamborghini

Celkom nedávno sa objavila správa, že Volkswagen s najväčšou pravdepodobnosťou predá automobilku Bugatti chorvátskej automobilke Rimac a najnovšia správa agentúry Reuters teraz naznačuje, že VW prehodnocuje budúcnosť Lamborghini a Ducati. 

Podľa správy chce wolfsburská automobilka zdvojnásobiť svoju trhovú hodnotu 200 miliárd eur (235 miliárd dolárov) a pracuje na novom „zozname úloh“, čo pre športové značky z portfólia koncernu nevyzerá dobre.

Zdroj: Online Market Places

Za všetkým hľadaj emisie

Na vine sú emisie. Koncern sa teraz musí rozhodnúť, akou cestou pôjde ďalej – či sa mu oplatí predávať talianske superšporty s mastnými pokutami od Európskej únie, alebo investovať do elektromobilty aj tu. Nikoho totiž neprekvapí, že nové platformy, ktoré by umožnili vytvárať elektrické superšportové autá a motorky, by stáli značku nemalé prostriedky. Za účelom uvoľnenia hotovosti je teda možné, že by Volkswagen mohol “streliť” aj Ducati alebo Lamborghini.

Volkswagen Touareg R
Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

„Neustále sledujeme portfólio našich značiek, to platí najmä počas fázy zásadných zmien v našom priemysle. Vzhľadom na narušenie trhu sa musíme sústrediť a položiť si otázku, čo znamená transformácia pre jednotlivé časti skupiny. “

„Značky sa musia porovnávať s novými požiadavkami. Elektrifikáciou, dosahom, digitalizáciou a konektivitou vozidla. Je tu nový manévrovací priestor a každá značka si musí nájsť svoje nové miesto, “uviedol pre agentúru Reuters výkonný riaditeľ spoločnosti, Herbert Diess.

NEPREHLIADNITE: