VIDEO: Táto Tesla s benzínovým V8 z Chevroletu je vysoká škola trollenia

11646

Rich Rebuilds je jedným z tých kanálov na youTube, ktoré sa oplatí sledovať. Jeho ústredná postava, Rich Benoit, sa rozhodol prestavať Teslu Model S na plne funkčné vozidlo s plnotučným osemvalcom. A pozor, nejde tu len o to, že pod prednou kapotou Tesly buráca V8 z Camara – celá táto prestavba má, paradoxne, ekologickú myšlienku.

Všetko to začalo vtedy, keď Rich kúpil poškodené vozidlo, ktoré chcel opäť postaviť na cestu.

Elektrický nemali, kúpil spaľovák

Podľa pôvodného plánu chcel Rich dosadiť na miesta pôvodných motorov nové, ktoré chcel získať – ako inak – priamo od výrobcu. Na jeho prekvapenie však Tesla nebola ochotná poskytnúť motory s celkom alibistickým odporúčaním sa na kúpu nového automobilu. Že to nie je celkom ekologické myslenie od automobilky, ktorá vyrába “čisté” autá? To si píšte.

VIDEO: Tento Nissan vošiel na otvárajúci sa most. Vždy ste chceli vidieť, ako to dopadne

A keďže Tesla nie je rýchlovarná kanvica, ale automobil a teda komplexný stroj, v ktorom je výmena motora relatívne bežným servisným úkonom, Richa to nezastavilo. Práve naopak, vymyslel netradičné riešenie – motor si kúpil v Chevrolete, ktorý mu ho ochotne poskytol. Lebo prečo nie?

Auto ešte nie je úplne pripravené, no po svojom dokončení nemá byť len takou fušerskou prerábkou, ako napríklad v prípade tohto youtubera. Beží však elegantne a svojou vlastnou silou. Rich ho preto vzal na sériu jázd po bežných cestách, počas ktorých stihol napríklad vyzdvihnúť deti zo školy, vytrolliť pár ľudí v miestnom občerstvení a naplánovať si servisné stretnutie u dílera Chevroletu.

Zatiaľ by ste teda napríklad v interiéri našli spleť káblov a odkrytej plechariny, to však má čoskoro zmiznúť. Všetko však funguje už teraz, vrátane Bluetooth pripojenia, navigácie a dokonca aj ovládačov na volante.