VIDEO: Takto vyzerá koleso Bugatti Veyron zvnútra. Youtuber vyhodil do luftu 35 000 eur

24505
Zdroj: YouTube

Na Bugatti Veyron je drahé úplne všetko. Od výmeny oleja po pneumatiky. Takto vyzerá koleso za 30 tisíc eur zvnútra.

Určite ste už zvyknutí, že na Youtube nájdete hocičo. Ľudia, predovšetkým v Spojených štátoch, sú ochotní ničiť tisícové veci preto, aby získali videnia. No rozrezať koleso z Bugatti Veyron, to chce nielen kopu peňazí, ale aj stratu zdravého rozumu. Ale my aspoň vieme, ako také koleso vyzerá vovnútri.

Youtubový kanál Waterjet Channel sa venuje rezaniu čohokoľvek vodným lúčom. Rozrezanie 35-tisícového kolesa patrí k ich doteraz najnákladnejším kúskom. Bugatti Veyron je ikonou azda všetkých žijúcich generácií a snom nejedného mladého chlapca (áno, aj ja som o ňom sníval :P).

Ak ste fanúšikmi Veyronu, iste tušíte, že náklady na jeho údržbu sú extrémne. Cena za výmenu oleja prevyšuje 20 tisíc eur a pneumatiky? Tie sú vyvinuté špeciálne pre Veyron, zvládajú rýchlosti nad 400 km/h a zaplatíte pokojne aj 10 tisíc za kus. Navyše, ak na Bugatti Veyron dostanete defekt, diera sa nedá zaplátať. Pneumatika je prilepená k disku a akonáhle ju odlepíte, je zničená.

Tá na videu bola už stará. Ako hovoria chalani z youtubového kanála, vyrobili ju v roku 2016, a tak sa už nedá používať. Dôvodom je okrem starnutia gumy aj fakt, že lepidlo spájajúce pnuematiku a disk už tiež prakticky neexistuje.

Po rozrezaní sa vám naskytne pohľad na takmer normálny hliníkový disk. Ale iba takmer. Kvôli nízkym okrajom je nemožné nasadiť naň pneumatiku bežným spôsobom (nehovoriac o tom, že tieto rozmery ani nenájdete). Navyše, v strede sa nachádza gumený prstenec. Ten slúžil ako posledná záchrana pri defekte alebo prasknutí pneumatiky.