VIDEO: Piesty z plastu? Títo Rusi sa rozhodli, že to bude fungovať. A funguje!

1135

Ako sme sa už niekoľkokrát priznali v minulosti, kanál Garage 54 milujeme. Predsa, sú to jedni z mála borcov na svete, ktorým napadne napríklad vysústružiť spojku z dreva či umývať Hummer v -40 stupňoch Celzia. Teraz dostali ešte lepší nápad, než sme kedy videli: Vyrobiť piesty motora z plastu.

Áno, to sú presne tí istí ľudia, ktorí spojili tri radové štvorvalce z Lady, aby spravili monštrózny radový dvanásťvalec. Áno, to sú tí istí týpci, ktorí nasadili na Ladu Samara dekle od kanálu namiesto kolies a áno, sú to tí istí borci, ktorí obliali karosériu Lady Niva betónom.

Autá z pekla: Uran. Ruské monštrum s drsným príbehom a motorom z tanku

Idea nahradiť kovové či liatinové piesty v motore nejakým úplne iným, organickým materálom, tu už bola. Napríklad v inom videu v minulosti, kde použili na pohon Volgy piesty vysústružené z dreva. Zatiaľ, čo tie prehoreli takmer inštantne, tieto biele exempláre zo syntetického polyméru vydržali fungovať v aute relatívne dlho. Nakoniec ani tie však nevydržali zrovna večnosť – ale ako to bolo presne, to si radšej pozrite sami!