Video: Mustang GT vyzval Audi R8 a Ferrari F430… Víťaz bol jasný. Zvyšné dve miesta prekvapili

17897
Zdroj: YouTube

Súboj výkonnej trojice priniesol rozstrel, ktorý sme nečakali.

Americké Muscle Car, nemecká legenda a taliansky etalón dynamiky. Ak ste čakali nudné preteky na rovinke, zostanete sklamaní. Všetci ostatní tento závod jednoducho musíte vidieť.

Youtuber Sam CarLegion vo svojom videu pretekov po rovinke zorganizoval súboj národov. Na štart postavil tri autá rozličného pôvodu a zmeral, ktoré bude najrýchlejšie. Kategórie vozov pritom nemali nič spoločné. Azda okrem extravagantnej dávky výkonu.

Naľavo stojí Ford Mustang GT. Auto, ktoré má spomedzi trojice najvyšší objem motora. Atmosférický pätlitrový osemvalec poskytuje výkon 460 koní a krútiaci moment 309 Nm. Manuálnou prevodovkou posiela túto silu výlučne na zadné kolesá.

Druhé v poradí je Audi R8. Sen mnohých Európanov s 4,2-litrovým osemvalcom V8, výkonom 414 koní a najvyšším krútiacim momentom 429 Nm. Má síce manuálnu prevodovku a najnižší výkon, no poháňa všetky štyri kolesá.

Trojicu uzatvára Ferrari F430. Pod kapotou je rovnako V8-ička, ale tentokrát 4,3-litrová. Zabezpečuje výkon 483 koní a “krúťák” 463 Nm. Ako jediný z pretekárov má automatickú prevodovku, no opäť iba pohon zadných kolies.

Druhé a tretie miesto boli tesné

Tipnúť si víťaza nebolo náročné. Bolo ním Ferrari s najvyšším výkonom, krútiacim momentom, a zároveň najnižšou hmotnosťou tesne nad 1,5 tony. Druhé a tretie miesto však také jasné neboli. Mustang skončil za Audi v tesnom závese napriek jeho o 100 kg vyššej hmotnosti a pohonu zadných kolies. Nuž, tu nedostatky pravdepodobne dohnal výkon. Dokazuje to aj fakt, že pri letmom štarte sa druhé a tretie miesto vymenili, Mustang skóroval.