VIDEO: Budete plakať. Takto vyzerá obrovské šrotovisko superšportov v Dubaji!

13087

Pozor, toto naozaj nie je pekný pohľad. Spojené arabské emiráty sú miestom, kde je všetko prehnane luxusné, opulentné a drahé – vrátane šrotovísk. Realita je dokonca taká šokujúca, že aj keď čakáte neuveriteľné, v istých momentoch sa vám zatají dych.

Na miesto sa pozrela známa youtuberka Supercar Blondie. Mnohé z áut boli zapojené do veľmi škaredých nehôd, súdiac podľa rozsahu škody. Asi najlepším príkladom je tu predchádzajúca generácia Mercedesu-AMG G63 so strechou pripomínajúcou prvú aj druhú chatrč troch prasiatok, skrývajúcich sa pred vlkom v známej rozprávke. Inými slovami, je na padrť.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Je tu skrátka úplne všetko: rozbúrané, zostrelené, nešikovne zaparkované, na totálku rozbité, utopené aj úmyselne zdemolované exkluzívne stroje. O vystrelených airbagoch a nánosoch jemného piesku v interiéri sa tu hádam ani baviť nemusíme, to je na tomto fajnovom vrakovisku norma.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Až na pár výnimiek, ktorými sú napríklad autá, ktoré súd zabavil ich užívateľom pre neplatenie záväzkov – tie tu čakajú na dražbu. Takýto príklad bude pravdepodobne aj úplne nová AMG G63 s dokonalým interiérom. To isté by sme mohli povedať aj o bielom Ferrari California T. Je ich veľa, takže niektoré z týchto vozidiel sa skutočne oplatí kúpiť. Sú dražené online a je to príležitosť ušetriť slušný balík z bežnej ceny jazdenky.

Zdroj: Supercar Blondie / YouTube

NEPREHLIADNITE: