Vianoce prídu tento rok skôr: Nový Golf sa predstaví už o dva týždne

1018
Volkswagen Golf VIII AUTOGRÁTIS

Premiéra ôsmej generácie jedného z najdôležitejších áut v galaxii a blízkom okolí, Volkswagenu Golf, sa nezadržiteľne blíži. V rámci čakania teraz uvoľnila nemecká automobilka ďalšie skice a dátum predstavenia nového modelu.

Golf je v Európe stálicou, a preto neprekvapí, že uvedenie jeho novej generácie na trh je ostro sledovanou záležitosťou. Zatiaľ, čo tvary interiéru sa ukázali v podobe skíc už dávnejšie, tvary exteriéru doteraz (oficiálne) zostávali záhadou.

Volkswagen Golf VIII AUTOGRÁTIS
Pre pamätníkov: Aj vy si pamätáte, keď poslednou generáciou na tejto skici bola šiesta?

Prísnejší vzhľad a technológie

Čo sme zistili odhalením skice? Predné svetlomety skutočne dostanú prísnejší pohľad a podľa ich zložitého tvarovania a menších rozmerov je možné, že dostanú Full-LED technológiu už v základnej výbave.

Volkswagen Golf VIII AUTOGRÁTIS
Nový interiér prinesie upravený virtuálny kokpit a zatiaľ nešpecifikované on-line technológie.

Volkswagen tiež sľubuje, že sa nový Golf stane trendsetterom v oblasti digitalizácie kabíny. Môžeme tak očakávať novú verziu virtuálneho kokpitu, podobne ako aj niekoľko nových on-line funkcií, ktoré budú vodičovi k dispozícii.

Volkswagen Golf VIII AUTOGRÁTIS
Ak by ste chceli vedieť, ako sa vyvíjal interiér Golfov, Volkswagen vám vyrobil prehľadnú skicu.

Čo všetko však pod kapotou (alebo skôr karosériou) nového Golfu nájdeme, to sa dozvieme až 24. októbra pri oficiálnej svetovej premiére vo Wolfsburgu. Na trh sa nový Golf podľa automobilky dostane až v decembri.

NEPREHLIADNITE: