VIDEO: Utekať cez železničný prejazd sa neoplatí. Tento Poliak takmer prišiel o hlavu

1531

Video, ktoré zverejnili poľské železnice malo upozorniť na dve veci: Na to, že cez železničné priecestie sa určite nemá chodiť cez červenú, ale keď už sa to stane, tak závory sú skonštruované takým spôspobom, aby sa zdeformovali a auto nezostalo zakliesnené na trati. Nuž, v tomto prípade to trocha nevydalo.

Okolnosti videa síce úplne nepoznáme, no zo záznamu je celkom jasné, že vodič Mazdy 323 z prelomu tisícročí chcel elegantne ubehnúť polícii prostredníctvom veľmi riskantného manévra. Predbehol všetky vozidlá stojace v kolóne pri železničnom prejazde, aby policajtov “striasol”. Nevieme, či mal dostatočný rozhľad na to, aby si vedel trajektóriu vlaku a auta spočítať, alebo to jednoducho strelil na náhodu, no s jednou vecou isto nepočítal.

Ja pierdolę!
Zdroj: YouTube

Deformovateľná závora sa totiž v tomto prípade zachovala ako ochranca zákona a prerazila čelné sklo Mazdy tak, že vodič musel byť podľa našich výpočtov aspoň stredne nepríjemne zranený, úplne jednoducho však mohol aj prísť o hlavu. Či ho polícia napokon dobehla, alebo nie, to nevieme, jedno by sme vám však poradili: Keď podobné hovadiny nebudete robiť, určite sa vám to nestane. Howgh.