UAZ SGR Expedition: Za 14.000 eur môžete byť kráľom ulice

4329
UAZ SGR Expedition
Zdroj: UAZ

Nepáči sa vám žiadne z tých nových mestských SUV? Máme pre vás perfektné riešenie! Ruská automobilka UAZ predstavila svoj jemne zmodernizovaný model 2206.

Jednoduchý

Po novom sa rodinný off-road van volá SGR Expedition. Prívlastok naznačuje odolnosť aj voči tomu najvyššiemu obrubníku v meste. Základná výbava UAZ-u okrem rebrinového rámu spočíva v pevnostných nárazníkoch vpredu aj vzadu. Ten predný má v sebe skrytý navijak. Ďalej podvozok a všetky dôležité mechanické časti chráni trubkový rám s poriadne hrubou plechovou tabuľou. Ak by sa nezmestil všetok nákup, niečo môžete dať aj na strechu vanu. SGR na nej má takzvanú „záhradku“. Prístup k nej uľahčuje rebrík vzadu. Na zadných dverách sa nachádza tiež plnohodnotná rezerva.

UAZ SGR Expedition
Zdroj: UAZ
Zdroj: UAZ

Silný

Vylepšenú 2206-ku poháňa benzínový 2,7-litrový štvorvalec, ktorý spolupracuje s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Motor disponuje silou 82,5 kW (112 k) a krútiacim momentom 198 Nm. Klasickej prevodovke asistuje ešte redukčná skriňa s dvomi stupňami – klasickým a redukovaným. Balík Expedition navyše zahŕňa uzamykateľný diferenciál medzi zadnými kolesami. Na konci tuhých náprav sú 16-palcové off-roadové pneumatiky do každého terénu v rozmeroch 225/75.

UAZ SGR Expedition
Zdroj: UAZ
Zdroj: UAZ

Užitočný

V interiéri SGR nájdete iba to, čo skutočne potrebujete. Palubná doska sa skladá len z centrálneho ukazovateľa najdôležitejších informácií a pár tlačidiel na ovládanie svetiel. Technickou novinkou v kabíne UAZ-u je vyhrievanie predných sedačiek už v základe. Poťahy sedačiek sú dokonca odolné vode. V zadnej časti je 5 sedačiek, rozkladací stôl a hromada priestoru.

UAZ SGR Expedition
Zdroj: UAZ
Zdroj: UAZ

Cena UAZ SGR Expedition sa v prepočte začína na 13 880 € (974 900 rubľov). Výber farby uľahčuje dostupnosť až dvoch odtieňov – vojenskej olivovej zelenej a signálnej oranžovej. Za nás teda rozhodne najštýlovejší spôsob, ako dostať partiu kamarátov na chatu.