Toyota testuje na Nürburgringu ešte ostrejší GR Yaris. Čo to má znamenať?!

2406
Zdroj: DriveTribe

Všetci sa veľmi tešíme na príchod ostrej Toyoty GR Yaris s 261 koňmi z fúkaného trojvalca, no ako informoval portál DriveTribe, vyzerá to, že si pre nás Toyota chystá ešte niečo brutánejšie. Čo to, do pekla, má znamenať?!

Toyota GR Yaris bola oficiálne predstavená už približne pred rokom (fakt, vážne) a má veľmi veľa spoločného s vládnymi kompenzačnými opatreniami – napríklad to, že vzbudila obrovský záujem, pričom ju ešte nikto ani nevidel. 

Zdroj: DriveTribe
Zdroj: DriveTribe

Brutálny a brutálnejší

Špeciálny Yaris je výnimočný už len tým, že dostal úplne novú karosériu s bezrámovými oknami, tromi dverami a vytiahnutými blatníkmi. Aj s ňou sa Toyota rozhodla trocha popracovať, ako naznačujú posledné snímky z testovania na okruhu Nürburgring – Nordschelife.

Zdroj: DriveTribe
Zdroj: DriveTribe

Ostrý Yaris bol totiž prichytený s minimálnou kamuflážou, no celkom maximalizovanými úpravami na karosérii. Nové sú aerodynamické prvky na nárazníku, ktoré tak trocha pripomínajú slávne nemecké DTM, ale taktiež aj veľká diera na zadnej strane blatníka, ktorá slúži na chladenie… Čoho, to nevieme.

Toyota totiž o prípadnom vylepšovaní modelu, ktorý len teraz nabieha na svetové trhy, pochopiteľne mlčí. Než sa dozvieme, o čo ide, nám teda napadá len jedna otázka – koľko koní sa dá ešte vytlačiť z trojvalca?!

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: