Toyota je cool: Nástupca GT86 príde čoskoro a s prekvapením pod kapotou!

909
Zdroj: Toyota TS

Subaru BRZ sa s nami začalo nenápadne lúčiť svojou poslednou edíciou a Toyote GT86 terajšej generácie pribúdajúce roky taktiež veľmi nepomáhajú. Doteraz sme však netušili, či dostane nástupcu. Teraz to vieme – a to všetko vďaka neposlušnému dílerovi na tajnom školení.

Na zamestnancov si niekedy musíte dávať pozor, to je pravda – obzvlášť potom, ak šéfujete obrovskému množstvu korporátnych zamestnancov, ktorí majú smartfóny.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: Toyota TS

Nevydalo

Lebo presne vďaka takémuto niečomu teraz vieme, aké kľúčové modely uvedie Toyota na americkom trhu do roku 2022. A všetci máme radosť, lebo sa v rozpise nachádza aj magické čísielko 86!

toyota autogratis
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Nová športová Toyota by teda skutočne mala prísť, pričom jej uvedenie na trh je naplánované na budúce leto. Tým sa na časovej osi zaradí medzi úplne nový hybridný crossover (ktorý príde na túto jeseň) a nové CUV (čiže kupé SUV), ktoré uzrie svetlo sveta v treťom kvartáli roka 2021.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Vyzerá to však, že prejde viacerými nepodstatnými zmenami (a jednou veľmi podstatnou). Tým je napríklad zmena názvu – vôbec by nás neprekvapilo, ak by sa v Európe volala GR86 a nie GT86, keďže už teraz nesedí do názvoslovia športovej divízie značky.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: Toyota

Niet pochýb, že Toyota je cool

Ďalšou zmenou by mal byť podľa anglického Autocaru aj motor, ktorý nájdeme pod jej kapotou. Toyobaru by malo dostať 252 koní z prepĺňaného štvorvalca typu boxer, ktorý dodá – už tradične – Subaru. Neviem ako vás, ale toto je jedna z tradícií, ktoré ma robia šťastným.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Zmenami prejde aj platforma, keďže Subaru už nedisponuje podvozkom schopným poňať pohon zadnej nápravy. Namiesto toho ju dodá Toyota, čomu sa taktiež vôbec nečudujeme. Toyoťácka platforma TNGA je extrémne variabilná, čo už japonská automobilka naznačila novým, šialene oturbeným Yarisom.

Toyota Yaris GR 4 AUTOGRÁTIS
Zdroj: TS Toyota
Zdroj: Toyota

Šéf Toyoty Akio Toyoda je jednoducho človek na tom najsprávnejšom mieste. Ak by ste o tom náhodou pochybovali, mohli by ste si pozrieť, akým autom sa vozí on sám. Chce mi po týchto správach ešte niekto tvrdiť, že Toyota nie je cool?

Zdroj: aleprosimvas.sk

NEPREHLIADNITE: