Toto je nová KIA Sportage! Má nové logo a vzhľad, aký sme ešte nikde nevideli

4198
Zdroj: KIA

Je to tu. V Žiline vyrábaný model Sportage konečne pozná svoju globálnu podobu. A že je to prekvapenie! Plne prepracovaný model vstúpil do svojej piatej generácie a globálne debutuje s úplne novým dizajnom, ktorý využíva novú filozofiu automobilky s názvom „Opposites United“, ktorá pôvodne debutovala s modelom Kia EV6.

To však vôbec nie je všetko – Úplne nový model teraz nesie aj nové logo KIA.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

Nezostal kameň na kameni

KIA tvrdí, že Sportage prvý raz nesie prepracovanú verziu masky chladiča Tiger Nose, ktorá sa po novom nazýva Digital Tiger Face. Čierna sieťovaná mriežka preklenula celú masku, zatiaľ čo denné svietenie v tvare bumerangu ju oddeľuje od nízko namontovaných svetlometov.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

Po stranách má piata generácia Sportage čisté línie zvýrazňujúce čistý povrch karosérie. Globálny model je na želanie k dispozícii s čiernou strechou, zatiaľ čo nový dizajn kolies je taktiež o poznanie výraznejší. Zadná časť ťaží zo širokých “ramien” a horizontálnych koncových LED svetlometov.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

Interiér pokračuje tam, kde väčšie Sorento skončilo. Čakajte teda veľmi ľúbivé tvary a veľký centrálny displej obohnaný dvomi prieduchmi klimatizácie. Automobika uviedla, že pre vysoko kvalitné materiály použité v kabíne sú k dispozícii živé farby, čo však samozrejme bude závisieť od úrovne výbavy a dostupnosti vo danej krajine.

Zdroj: KIA
Zdroj: KIA

KIA naznačila aj existenciu niečoho, čo nazýva Sportage X-Line. Výbava bude k dispozícii s jedinečným nárazníkom, bočným prahom a zakriveným strešným nosičom. Vo vnútri môže byť model X-Line vybavený sedadlom so šalviou zelenej alebo čiernej farby, rovnako ako kontrastným prešívaním a čiernym kovovým drevom.

Nová, globálna Kia Sportage príde na trh neskôr v tomto roku, ďalšie informácie o jej pohonnej jednotke a spol. budú zverejnené, keď sa tento dátum priblíži.

Mrkni naše nové video: