Toto je horúca novinka: Nový Ford Explorer! Navrhnutý a vyrobený v Európe

1701
Zdroj: Ford

Spoločnosť Ford dnes odhalila nový plne elektrický Explorer – nový model elektrického vozidla, ktorý spája nemeckú techniku s výrazným americkým štýlom.

Explorer je prvým z vlny nových inovatívnych elektrických vozidiel značky Ford a otvára cestu k úplnému pretransformovaniu značky Ford v Európe. Tento crossover strednej veľkosti má päť miest na sedenie v dvoch radoch a je plne vybavený tak, aby sa na cestu za dobrodružstvom mohli vydať celé rodiny.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Plne elektrický Explorer, ktorý bol skonštruovaný a vyrobený v Nemecku

Medzi jeho funkcie patrí nadrozmerná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move a plne prepojený informačno-zábavný systém so zvukom prispôsobeným interiéru, bezdrôtová integrácia aplikácií a pokročilé asistenčné technológie pre vodiča.

Vďaka dizajnu pripravenému na dobrodružstvo a úložnému priestoru s objemom približne 470 litrov v päťmiestnom režime je najnovšie elektrické vozidlo značky Ford ideálne na objavovanie mesta, ale aj mimo neho. Do 17-litrovej konzoly medzi vodičom a spolujazdcom na prednom sedadle sa zmestí 15-palcový notebook.

Týmto riešením v kombinácii s vlastnou uzamykateľnou skrinkou a možnosťou bezdotykového prístupu do batožinového priestoru nastavuje plne elektrický model Ford Explorer nový štandard.

Ultramoderný interiér s prémiovými materiálmi

Napíklad tvarované športové sedadlá a sofistikovaný soundbar typický skôr pre revolučné koncepčné vozidlá než pre rodinné automobily. To celé sa spája so schopnosťou rýchleho nabíjania z desiatich na osemdesiat percent za 25 minút a s prístupom k 500 000 nabíjacím miestam v celej Európe do konca budúceho roka.

„Explorer je priekopníkom novej generácie skvelých elektromobilov značky Ford. Vychádzajúc z amerických koreňov, ale vyrobený v Kolíne nad Rýnom pre našich zákazníkov v Európe, je pripravený na veľké dobrodružstvá a plne vybavený všetkým, čo budú naši zákazníci potrebovať na každodenné jazdenie,“ povedal Martin Sander, generálny manažér divízie Ford Model e v Európe.

Nový plne elektrický Explorer je prvým elektrickým vozidlom, ktoré sa vyrába vo veľkom rozsahu v novom centre Ford Cologne EV Centre v Nemecku. Spoločnosť Ford sa v Európe zaviazala, že do roku 2030 bude ponúkať plne elektrické osobné vozidlá.

Pohyblivá obrazovka

Informačno-zábavný systém SYNC Move 2 v Exploreri nielenže udržiava cestujúcich neustále pripojených, ale je vybavený aj pohyblivou 15-palcovou dotykovou obrazovkou, ktorá sa môže plynulo posúvať hore a dole podľa potreby vodiča a zároveň ukrýva priestor na odkladanie cenností v privátnej uzamykateľnej skrinke. Priehradka na dva veľké smartfóny sa štandardne dodáva s bezdrôtovou nabíjačkou zariadení a systém SYNC Move poskytuje bezdrôtovú kompatibilitu so systémami Android Auto a Apple CarPlay.

Nabíjanie tak môže byť rýchle a jednoduché, či už na ceste alebo doma. Explorer vám pomôže nájsť najvhodnejšie odpočívadlá na ceste. Nabíjanie doma sa dá naplánovať tak, aby sa využívala lacnejšia elektrina, ak je dostupná, a aby sa zabezpečila plná batéria a vopred vyhriata kabína pri skorých štartoch.

Explorer, ktorý je k dispozícii vo variantoch s pohonom zadných kolies a pohonom všetkých kolies. Štandardná špecifikácia zahŕňa vyhrievané predné sedadlá a volant, masážne sedadlo vodiča a klimatizáciu, ktorá umožňuje vodičovi a spolujazdcovi vpredu zvoliť si vlastnú teplotu. Jednoduchý je aj návrat do vozidla vďaka štandardnému bezkľúčovému vstupu a možnosti bezdotykového ovládania dverí batožinového priestoru, vďaka čomu sa majitelia dostanú do batožinového priestoru, aj keď majú plné ruky, a to jednoduchým kopnutím pod zadný nárazník.

Medzi pokročilé asistenčné systémy vodiča patrí po prvý raz v modeli Ford v Európe asistent zmeny jazdného pruhu, ktorý umožňuje plynulú a bezpečnú zmenu jazdného pruhu stlačením páčky smerových svetiel, a asistent pre bezpečné opustenie vozidla, ktorý pred otvorením dverí v rušných centrách miest upozorní na blížiacich sa cyklistov.

Mrkni naše nové video: