Toto je Ben Chen. Profil človeka, ktorému by fakt mali zobrať vodičák

4621
Zdroj: The Drive

Existujú zberatelia automobilov, ktorí si zaslúžia uznanie za opateru vzácnych strojov a ich historického odkazu. No a potom je tu Ben Chen, škvrna v rozkroku nohavíc každého skutočného nadšenca automobilizmu. Myslíte si, že preháňame? Vôbec. Prečítajte si, ako sa to určite nemá robiť.

Nie, určite nie je v záujme mňa ani nikoho z redakcie rozširovať nenávisť. Musím vám však prezradiť, že pri pohľade na konto (svetu známych) havárií Bena Chena, zakladateľa GoldRush Rally, som zostal nasra smutný. Poďme sa pozrieť na to, prečo.

„Uf“

Jasné, že samotný Ben je celkom postavička. Založil a spravuje Gold Rush rally, čo je niečo ako európsky GumBall 3000. Jednoducho „rely“ pre bohatých ľudí s exkluzívnymi autami na bežných cestách, ktorá kombinuje trocha adrenalínu (ale nie oficiálne), trocha toho luxusného marazmu a bohatý sprievodný program.

Do tohto bodu je všetko v najlepšom poriadku, aj s exkluzívnymi autami sa jazdiť musí, navyše pre „bežného“ človeka je zaujímavé vidieť toľko výnimočných strojov v jeden čas a na jednom mieste. V skratke – s týmto žiadny problém nemáme, akonáhle niekto nejazdí ako idiot. A to nás elegantne dostáva k Benovi Chenovi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Porsche Gemballa Gt Mirage RIP #gemballamiragegt #gemballa #porsche #carreragt @pcny

Príspevok, ktorý zdieľa NEW/USED Cars For Sale (@broadwayautony),


Ten sa totiž v utorok svetovo zviditeľnil svojou masívnou búračkou, ktorú sa mu podarilo vystrúhať v Manhattane o 7:30 v utorok ráno. Svojím Gemballa Mirage GT si to totiž namieril priamo do stojacej Toyoty Sienna. Opäť – do tohto momentu je všetko v poriadku, stáva sa. On však – aj napriek svedkom – z auta nevystúpil a snažil sa s vrakom upravenej Carrery GT nepozorovane ujsť pred zákonom, spravodlivosťou a pravdepodobne aj vlastným svedomím.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Slightly used, never repainted, original owner. | Porsche Gembella GT crashes (and runs) in NYC.

Príspevok, ktorý zdieľa Valve & Piston (@valveandpiston),


Pominieme teraz fakt, že akonáhle robíte neplechu v Gemballe Mirage GT, nie je ťažké zistiť, kto ste – vyrobili ich totiž len 25. A pominieme aj fakt, že škoda na samotnom aute je v státisícoch eur. Sústredíme sa skôr na to, že on pred políciou skutočne utekal z nejakého dôvodu – polícia v zápisnici uviedla, že vodič vozidla pred jazdou požil omamné alebo psychotropné látky. Nekomentujem, len mi prebieha v hlave myšlienka, že tie Gembally a drogy asi fakt nosia smolu.

Pokračujeme!

No, lenže Gemballa Mirage GT nie je jediným autom, ktoré už v rukách Bena Chena zahučalo za poľutovaniahodných okolností. Pozrime sa späť na Gold Rush rally roka 2013, keď Chen stratil kontrolu nad požičaným McLarenom MP4-12C Spider v trojciferných rýchlostiach, čiže sa ešte aj niekoľko zdravých desiatok metrov preletel do opodiaľ stojacich garáží.

mclaren crash
Zdroj: The Drive
Zdroj: The Drive

Alebo do roku 2016, keď podľa vlastných slov „frajeril“ potom, čo ho policajti vypoklonkovali zo zrazu po nevhodnom správaní. O nejaký kilometer ďalej si ho hliadka mohla nájsť opäť s prednou časťou jeho Lamborghini Murcielágo LP670-4 SV rozsypanou, ako by bola z Lega. Nuž, toto mu úplne nevyšlo. Mimochodom, toto bolo jedno z troch Murcielág Super Veloce pre americký trh, ktoré mali manuálnu prevodovku.

Zdroj: The Drive
Zdroj: The Drive

Okrem toho ešte koluje po internete jedno chutné video, kde Ben trocha neodhadol svetlú výšku svojho nemenej exkluzívneho Mercedesu-Benz CLK-GTR. Pozor, pozeranie tohto videa je pre motoristu niečo ako prechádzanie nechtami po tabuli.

Samozrejme, šepká sa aj o tom, že tých nehôd bolo viac, no nechceme fabulovať. Vlastne by sme boli celkom radi, keby sme nemali dôvod o tomto incidente vôbec písať. Robíme to však pre jedno veľmi jednoduché ponaučenie: Ľudia, nejazdite ako Ben Chen. S kýmkoľvek, čímkoľvek a kdekoľvek. Prosím. Odnášame si to všetci, aj my ostatní.

Zdroj: The Drive

NEPREHLIADNITE: