VIDEO: Toto sme ešte nevideli. Škoda Rapid sa z miesta nehody odťahuje sama

7434

Nie je zrovna našim štýlom robiť články zrovna o 11-sekundových videách, ktoré náhodou nájdeme na YouTube. Ale keď sa nám do rúk dostane niečo také, ako môžete vidieť tu, jednoducho nemáme na výber. Chápete?

Videli sme už bavorák, ktorý používal smerovky, hada kráčať, koňa vracať vo farbách francúzskej trikolóry, ale toto… Toto je úplne nový level sedláckeho inžinierstva.

Zadná náprava? Vlečená

Viete ako to chodí, keď sa vám podarí nabúrať auto na zadnú nápravu. Odťahovka, trapas, nákladná oprava a potom len dúfať, že sa niečo podobné nestane čoskoro opäť. Presne tomuto nekompromisnému kolobehu sa vyhol pravdepodobne ruský vodič Škody Rapid, ktorý by si zaslúžil diplom. Alebo Darwinovu cenu, ešte sme sa nerozhodli.

GTA Bratislava City: Čávo preletel cez zastávku, skončil v koľajisku, ušiel z miesta

Svojho nabúraného Rapida totiž nenechal odtiahnuť, kdeže. Namiesto nudnej a nákladnej odťahovky stačilo vodičovi na vykonanie toho istého úkonu len zlomok z odťahovej vlečky – konkrétne jej náprava. Tú sa podarilo nešťastníkovi zachytiť o obe zadné kolesá Rapida veľmi elegantným spôsobom – ručnou brzdou a popruhmi. A funguje to? Áno. Aj na internete, ako vidíte!

Ktove ale, na ako dlho. Jedno sa však musí uznať – okrem toho, že ide o celkom inovátorský spôsob, ako si odtiahnuť vozidlo z nehody po vlastnej ose, je to aj skvelý spôsob, ako donútiť ľudí nelepiť sa vám na zadok. 

NEPREHLIADNITE: