Toto je 6 najkrajších automobilových interiérov

1115

Extrémny minimalizmus, luxusná klasika alebo extravagantná kombinácia uhlíka a hliníka – súčasné automobily ukrývajú vskutku rozmanité interiéry. Tu je niekoľko modelov, ktoré priam pozývajú, aby sa do nich človek posadil.

Každému sa páči niečo iné, takže vyhovieť každému je takmer nemožné. Napriek tomu sme sa o to pokúsili a vybrali sme zopár najkrajších automobilových interiérov, ktoré by sa vám mohli páčiť tiež.

Bugatti Chiron

Interiér auta, ktoré stojí vyše 2,3 milióna eur, pripomína umelecké dielo, a preto určite uspokojí aj najnáročnejších estétov. Na stredovej konzole sú iba štyri ovládacie prvky so zabudovanými displejmi, tlačidlo výstražných smeroviek a riadiaca páka. Ostatné tlačidlá sú na volante. Pred vodičom sa síce nachádzajú dva digitálne displeje, ale sú predelené klasickým rýchlomerom. Priestor pre vodiča a spolucestujúceho oddeľuje charakteristická priečka v tvare položeného písmena U s vysokým centrálnym tunelom.

Lexus LC

Návrhári Lexusu nemali ľahkú úlohu. Vytvoriť pre model LC interiér rovnako dobrý ako jeho štýlová karoséria, nebola jednoduchá úloha. Ale podarilo sa a „grand tourer” od Lexusu je vo vnútri rovnako dobrý ako navonok. Napokon, potvrdzuje to aj prestížne ocenenie EyesOn Design. Štíhle vnútorné línie, originálne držadlá z jedného kúska kovu, koža prvotriednej kvality a digitálne budíky každého ohúria.

Pagani Huayra

Interiér dvojmiestneho športového Pagani Huayra je ťažké opísať slovami. Všadeprítomný karbón, množstvo kože, prvky z hliníka a titánu dokopy vytvárajú celok, ktorý na jednej strane pôsobí  „oldschoolovo” a na druhej strane je mimoriadne moderný.  Pozornosť priťahujú predovšetkým budíky v hlbokých tubách a množstvo kovových tlačidiel a prepínačov. Niekto môže byť z toho všetkého stratený, ale jedno je isté – stačí pohľad do interiéru a športiak od Pagani si nemožno pomýliť so žiadnym iným vozidlom!

McLaren 720S

Aj britský  McLaren vie, ako robiť zaujímavé interiéry. Jeden z novších modelov tejto značky, 720S, sa vyznačuje  množstvom drobných detailov, ktoré na prvý pohľad upútajú pozornosť. Stačí vymenovať ovládacie spínače automatickej prevodovky usporiadané v zvislom rade, alebo výrazný žltý pás  symbolicky oddeľujúci stredovú konzolu od priestoru pre spolucestujúceho, či prístrojovú dosku, ktorá sa obracia o  90 stupňov a v závislosti od zvoleného režimu ukazuje jeden z dvoch displejov.

Spyker C8 Preliator

Interiéry športových vozidiel Spyker vždy priťahovali pozornosť originálnym  dizajnom. Inak to nie je ani v prípade modelu C8 Preliator. Jeho interiér pripomína tak trochu pilotnú kabínu, alebo americké autá z päťdesiatych rokov, alebo staré kávovary. Vyberte si. Nachádza sa tu mnoho analógových budíkov, hliníka a kože. Nechýba ani pre holandského výrobcu typická manuálna prevodovka s odkrytým mechanizmom.

Rolls-Royce Phantom

Keď sa hovorí o najkrajších a najluxusnejších interiéroch, ako by sme mohli zabudnúť na Rolls-Royce? Veď už od roku 1925, kedy Sir Henry Royce predstavil prvý Phanom, ho experti označujú za najlepšie auto na svete. Interiér Phantomu najnovšej generácie je dokonalým príkladom neúnavnej honby za dokonalosťou, intenzívnej estetiky a perfekcionizmu jednoducho v každej oblasti, či už hovoríme o kvalite použitých materiálov, komfortu alebo aj miery odhlučnenia. Na svoje si prídu aj milovníci farieb a exotických povrchov, keďže u tohto výrobcu prakticky neexistuje farebný odtieň či materiál, ktorý by vám nevedel zakomponovať do auta, či už je to napríklad aj zlato alebo diamanty.