Toto BMW predpovedalo obrie obličky ešte v divokých 90-tych

2494
Zdroj: BMW

BMW uvažovalo o obrích obličkách viac ako 20 rokov nazad. Tento koncept je toho dôkazom.

Mysleli ste si, že obrovské obličky na nových BMW sú novinkou? Veru nie. Dizajnéri majú pri navrhovaní auta náročnú úlohu, pretože musia vidieť do budúcnosti. A koncept ZBF-7er budúcnosť jednoznačne predpovedal. Už v roku 1996 rokoch mal tento prototyp Radu 7 také veľké obličky, že by sme ich pokojne mohli porovnať s tými dnešnými.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Koncept pochádza z pera dizajnéra Jojiho Nagašimu a skratka ZBF znamená Zukunft der BMW Familie. Teda budúcnosť rodiny BMW. V rámci tejto dizajnérskej štúdie návrhári skúmali, akým smerom sa bude niesť vzhľad nastávajúcej generácie sedanov. Ako ste iste uhádli, tento smer to nebol. Obrie vertikálne obličky však nakoniec prišli, s viac ako dvadsaťročným oneskorením.

Prototyp ZBF-7er bol podstatne väčší ako skutočný Rad 7, ktorý sa nakoniec dostal do produkcie. Kolesá boli tiež z budúcnosti a museli byť vyrobené na zákazku. Disky mali priemer 20 palcov a najväčšie sériovo dostupné vtedy mali o palec menej. Nuž, ďalší dôkaz o tom, že koncept predbehol svoju dobu. Vozidlo bolo vybavené aj hisotrickou verziou multimediálneho systému iDrive.

Mrkni naše nové video: