Tieto jazdenky v roku 2021 kupujeme najviac. Uhádnete, ktorá im kraľuje?

6793
Zdroj: Volkswagen

Trh s jazdenými automobilmi ovplyvňovala aj v prvých troch mesiacoch roka 2021 pandémia koronavírusu. Autobazáre zostali zavreté a boli nútené prejsť na online predaj. Obmedzenie pohybu a cestovania mali vplyv aj na samotný dopyt po automobiloch.

Z kompletných štatistík prvého štvrťroka 2021 vyplýva, že najžiadanejším jazdeným autom slovenského zákazníka bolo biele kombi vo veku od 6 – 10 rokov, s manuálnou prevodovkou, naftovým motorom a pohonom predných kolies. Priemerný Slovák zaň bol ochotný dať približne 13 000 EUR. 

Podľa štatistík portálu Autobazar.eu kraľovala trhu s jazdenkami v prvom štvrťroku 2021 Škoda Octavia Combi s jasným náskokom pred Volkswagenom Passat Variant. „Ide o dlhodobo najobľúbenejší model medzi novými a tým pádom aj medzi jazdenými autami. Je praktický a má nízke servisné náklady,“ vysvetľujú analytici portálu Autobazar.EU. Priemerná cena jazdenej Octavie Combi sa pohybuje na úrovni približne 10 000 EUR.

Najviac kupujú Bystričania

Rebríček TOP 10 dopĺňajú ďaľšie vozidlá českého výrobcu, ktoré sa miešajú s modelmi od VW. Na desiatu priečku sa prebojoval jediný zástupca prémiového segmentu Audi A4 Avant.

Podľa štatistík portálu Autobazar.eu kraľuje trhu s jazdenkami už spomínaná Škoda s viac ako 20% podielom. Druhé miesto drží Volkswagen s 13,4 percentami a tretí skončil Ford so 7,05 %. Zo značiek, ktoré vyrábajú autá aj na Slovensku chýba v TOP 10 značka KIA, ako aj Jaguar Land Rover.

Pandémia koronavírusu zmenila aj dopyt v jednotlivých krajoch. Najviac vozidiel sa predalo v Banskobystrickom kraji, takmer 23 %. Na druhé miesto sa vrátil Bratislavský kraj s 12,47 % a tretí skončil Nitriansky kraj s 11,5 %.