Tento Mercedes ML z roku 2001 prerobili na 6×6! Kúpite ho za facku

5861

Pridávanie náprav na veľké Mercedesy už nie je ojedinelé. Toto auto však stojí menej ako väčšina hatchbackov.

Mercedes-Benz Triedy ML mal na Slovensku veľa fanúšikov. V divokých deväťdesiatych si “emelká” vybudovali povesť áut pre mafiánske úderky. A tak veľa majiteľov už buď nežije alebo si tak skoro nezajazdí. Navyše, v priebehu rokov výrazne klesli na cene, a tak ich aj dnes vidíte na ulici veľmi veľa. Možno až príliš. Ak ste však fanúšikom Triedy ML a zároveň si potrpíte na jedinečnosť, v Spojenom kráľovstve pre vás majú riešenie. Vznikla totiž úprava 6×6.

Zdroj: Ebay / miro1606

Aby sme boli úprimní, 6×6 je len názov. Auto skutočne má 6 kolies, ale poháňané sú len 4. Je to teda skôr 4×6. Výhodou tohto riešenia je podstatne nižšia cena prerábky, ktorá sa odrazila aj na predajnej cene. Toto auto kúpite v prepočte za menej ako 13 tisíc eur!

Zdroj: Ebay / miro1606

Bohužiaľ, veľa k nemu popísané nie je. Pôvodný model bol ML 320, čo znamená, že pod kapotou by sa mal nachádzať 3,2 litrový šesťvalec V6 s výkonom 218 koní. Aby sa zredukovali náklady ešte viac, auto išlo do plynu, a tak vás nebude trápiť ani spotreba viac ako 14 l/100 km.

Zdroj: Ebay / miro1606

Na tomto aute nájdete všetko podstatné. Je tu oceľový nárazník, 18-palcové disky AMG na všetkých kolesách a veľká nakladacia plocha, na ktorej odveziete… No veď vy už na niečo prídete. Otázne len je, či by vám ho na Slovensku dovolili legálne prihlásiť. A nie, najväčšou prekážkou by pravdepodobne nebolo pravostranné riadenie.