Suzuki ukázalo koncept nového Swiftu!

758
Zdroj: Suzuki

Tretia generácia obľúbeného Suzuki Swift má už sedem rokov a bola predstavená koncom roka 2016. To je približne priemerný životný cyklus auta, takže nie je prekvapením, že sa Swift chystá prejsť na model novej generácie.

Suzuki sa pochválilo fotografiou konceptu nového Suzuki Swift, ktorá nadobúda dojem toho, že má mimoriadne blízko sériovo vyrábanej verzii. Hneď na začiatok je vidieť že kľučky zadných dverí už nie sú namontované vysoko vedľa C-stĺpika, ale boli presunuté na obvyklé miesto. Profil zobrazuje pevné sklo v zadných dverách, ktoré tam predtým nebolo, pričom spredu smerom dozadu sa tiahne nová výrazná charakterová línia. Vidieť je tiež odznak „Hybrid“ na prednom blatníku spolu s kamerou namontovanou v spodnej časti bočných zrkadiel.

Aktuálny model Suzuki Swift
Zdroj: Suzuki

Predná maska vyzerá skôr v línii faceliftu ako v aute novej generácie. Má zmenšenú mriežku chladiča s radarovým snímačom umiestneným na vrchu a kamerou pod ním. Táto nová maska chladiča už neobsahuje znak automobilky. Viditeľne kratšia kapota sa zdá byť okrúhlejšia, pričom zmenou si prešli aj hlavné svetlomety. Nový Swift má stále samostatné hmlové svetlá, nie sú začlenené do hlavných svetiel, ako je to v prípade mnohých dnešných áut.

Aktuálny model Suzuki Swift
Zdroj: Suzuki

Keďže Suzuki ukázalo len fotografiu konceptu zpredu, neostáva nám nič iné, ako si počkať na predstavenie novej generácie Swiftu na Japan Mobility Show, ktorá sa začína 25. októbra prvým novinárskym dňom.