Pri Suzuki Swace dostanete príjemné déjà vu. Ponúkne známy hybridný pohon

1375
Zdroj: Suzuki

Nové Suzuki Swace je štýlové a všestranné kombi so športovým dizajnom, hladkým a stabilným jazdným komfortom a pokrokovým hybridným pohonom. Pokiaľ je vám novinka povedomá, zažívate úplne oprávnene dé javú. Ide o premenovaný model Toyota Corolla Touring Sports.

Swace je druhým modelom, ktorý spoločnosť Toyota Motor Corporation dodala spoločnosti Suzuki na základe spolupráce týchto dvoch značiek. Predaj sa má v Európe začať už túto zimu.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Prvým bol model RAV4, ktorému Suzuki kompletne prepracovalo prednú masku a pomenovalo ho Across. Corolla však také veľké zmeny neabsolvovala.

Povedomý

Model Swace navrhnutý s nízkym ťažiskom vyniká širokým postojom a mohutnými líniami karosérie smerujúcimi dozadu, ktoré ladia so športovo pôsobiacou prednou maskou s full LED svetlometmi a veľkou mriežkou chladiča so vzorom včelích plástov.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Medzi ďalšie prvky exteriéru patria integrované strešné lyžiny pre jednoduchú montáž strešného nosiča, tvarované zadné dvere vyrobené z odľahčených materiálov pre ešte väčšiu úsporu paliva a športové, prepracované 16-palcové disky z ľahkej zliatiny.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Model Swace je dostupný v siedmich farebných prevedeniach – White Pearl Crystal Shine, Super White, Precious Silver, Black Mica, Dark Blue Mica, Phantom Brown Metallic and Oxide Bronze Metallic.

Univerzálny interiér

Dojem priestranosti vo vnútri kabíny umocňuje aj široká prístrojová doska navrhnutá v jednej línii smerujúcej k výplni dverí. Kombinácia mäkkých materiálov s chrómovými alebo striebornými akcentami zdôrazňujú kvalitu a eleganciu interiéru.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Kabína ponúka prispôsobivosť a komfort v súlade s aktívnym živorným štýlom nielen vodiča, ale aj spolucestujúcich. Vďaka veľkorysej vzdialenosti medzi prednými a zadnými sedadlami (928 mm) poskytuje zadný priestor skutočné pohodlie a priestor pre nohy patrí k najväčším, ktoré vozidlá v danej triede ponúkajú.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Veľký batožinový priestor s objemom 596 litrov poskytuje dostatok úložného priestoru pre rôzne typy batožiny či iné predmety. Pre väčšiu využitelnosť je možné spodnú dosku umiestniť do nižšej pozície pre uloženie vyšších predmetov, povrch zadnej časti je zase vhodný pre uloženie mokrých alebo špinavých predmetov. Vďaka možnosti úplného sklopenia operadiel zadných sedadiel je tento priestor možné jednoducho rozšíriť.

Výbava z roku 2020

Swace je vybavený 8-palcovým multimediálnym audiosystémom s AM/FM/DAB rádiom, funkciou Bluetooth® a ovládacími prvkami na volante pre jednoduchšie používanie. Systém je kompatibilný s funkciami Apple CarPlay, Android AutoTM a MirrorLinkTM. Na prístrojovej doske v dosahu vodiča aj spolujazdca je k dispozícii bezdrôtová nabíjacia podložka Qi pre nabíjanie smartfónov, spolu s dvoma USB konektormi a AUX konektorom.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Medzi ďalšie kľúčové prvky interiéru patrí ovládanie na volante, vyhrievanie predných sedadiel, systém klimatizácie S-FLOW s detekciou obsadenosti a ambientné osvetlenie kabíny.

Hybridný pohon

Hybridný systém modelu Swace kombinuje výkonný elektromotor s 1,8 litrovým spaľovacím agregátom navrhnutým výlučne pre nasadenie v hybridnom systéme. Suzuki Swace využíva identický pohon s modelmi Toyota, ktorý produkuje výkon 90 kW/122 koní.

Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki

Hybridný systém poháňa Swace optimálne vzhľadom na podmienky buď elektromotorom, spaľovacím motorom, alebo oboma naraz.

Jazdný komfort

Swace ponúka vďaka pozorne naladenému podvozku a nízkemu ťažisku hladký jazdný komfort a stabilné jazdné vlastnosti. Nízka kapota a umiestnenie batérie hybridného pohonu pod zadné sedadlá zabezpečujú nízke ťažisko auta, čím znížujú mieru krútenia karosérie, vylepšujú stabilitu a prispievajú k ľahkej a hladkej jazde.
Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki
Podvozok s tlmičmi MacPherson vpredu a dvojitými ramenami vzadu je navrhnutý pre čo najlepšiu ovládateľnosť a komfort jazdy. Vodič má navyše na výber z troch jazdných režimov podľa momentálnej potreby.

Asistenti strážni

V rýchlosti si len spomeňme zoznam asistenčných systémov, ktoré ponúka model Swace. K dispozícii je napríklad intelignentý parkovací asistent s automatickou funkciou parkovania (S-IPA), predkolízny bezpečnostý systém (PCS), systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LTA), systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA) alebo dynamický radarový tempomat (DRCC)
Zdroj: Suzuki
Zdroj: Suzuki
Nesmie tu chýbať ani monitorovanie mŕtvych uhlov (BSM), systém monitorovania situácie za vozidlom (RCTA), legislatívne nariadená funkcia eCall alebo už roky známy asistent