Spoločnosť Mercedes-Benz otvára v Mannheime prvé európske nabíjacie centrum

422

Spoločnosť Mercedes-Benz plánuje, že do konca desaťročia bude mať na celom svete viac ako 2000 vlastných nabíjacích parkov s viac ako 10 000 rýchlonabíjacími bodmi. 

Spoločnosť Mercedes-Benz dnes v Mannheime otvorila prvé vlastné nabíjacie centrum v Nemecku. Spoločnosť Mercedes-Benz plánuje, že do konca desaťročia bude mať na celom svete viac ako 2 000 vlastných nabíjacích parkov s viac ako 10 000 rýchlonabíjacími bodmi. Nový nabíjací park v regióne Rhein-Main-Neckar sa nachádza v jednom z najdôležitejších dopravných koridorov v Nemecku a je súčasťou globálneho záväzku spoločnosti týkajúceho sa rozširovania nabíjacej infraštruktúry. Spoločnosť Mercedes-Benz tým určuje nové štandardy rýchleho, bezpečného a zeleného nabíjania elektrických vozidiel. 

Aktuálne iba 6 originálnych nabíjačiek

V Mannheime vodiči elektrických vozidiel môžu teraz pre svoje osobné a úžitkové vozidlá využiť rýchlonabíjanie na šiestich rýchlonabíjacích bodoch, pričom každý z nich má nabíjací výkon 300 kW. Každá nabíjačka má len jednu prípojku, aby bolo zaručené, že sa do nabíjaného vozidla dostane maximum energie. Vďaka inteligentnému manažovaniu nabíjania možno každé vozidlo nabíjať s využitím aktuálne maximálnej dostupnej energie. Určité modely elektrických vozidiel sú už v súčasnosti schopné nabíjania z 10 % na 80 % za menej ako 20 minút. 

Spoločnosť Mercedes-Benz si okrem toho stanovila cieľ, aby zastávky na nabíjanie predstavovali pre vodičov nanajvýš príjemný zážitok. Ako partnera pri budúcej výstavbe a prevádzkovaní siete rýchlonabíjacích staníc Mercedes-Benz v Európe si spoločnosť Mercedes-Benz vybrala experta na energetiku a mobilitu, ktorým je spoločnosť E.ON. 

 

Prvé mesiace bude nabíjanie bezplatné

Nabíjacie centrá Mercedes-Benz sú verejne prístupné pre všetky veľkosti vozidiel od malých vozidiel až po úžitkové vozidlá, ako aj pre všetky značky vozidiel. Zákazníci značky Mercedes-Benz môžu navyše profitovať aj z atraktívnych podmienok, napríklad z uvítacej tarify. Tá vo všetkých nových nabíjacích huboch Mercedes-Benz umožní počas prvých mesiacov bezplatné nabíjanie prostredníctvom nabíjacej služby Mercedes me Charge. 

Zákazníci Mercedes-Benz majú pri nabíjaní výhody

Nabíjacie parky Mercedes-Benz sú pre zákazníkov úplne integrované do digitálnej nabíjacej siete Mercedes me Charge. Navigačný systém v elektrických vozidlách Mercedes-Benz zobrazuje presnú polohu a aktuálnu dostupnosť nabíjacích bodov. Navigácia s Elektrickou inteligenciou využíva tieto informácie na výpočet komfortnej a časovo efektívnej trasy vrátane zastávok na nabíjanie.