Smart sa vracia zo záhrobia! Predstavil auto väčšie ako Mini Countryman

474
Zdroj: Smart

Concept #1 signalizuje nielen budúcnosť elektromobilov značky, ale taktiež zdôrazňuje cieľ spoločnosti Smart uviesť na trh podstatne väčšie autá, akými sú trocha groteskné ForTwo a ForFour.

Nový koncept crossoveru, ktorý je 4,29 metra dlhý, 1,91 metra široký a 1,7 metra vysoký, je takmer rovnako veľký ako Mini Countryman. Vyvinutý od základu ako čisto elektrický model, nesie so sebou aj pozoruhodne dlhý rázvor s dĺžkou 2,75 metra.

Zdroj: Smart
Zdroj: Smart

Pán Veľký

Ako upozornil portál Motor1.com, tento elektrický crossover bude v sériovej verzii vybavený klasickou zacnou lavicou, ktorá bude signalizovať zámery spoločnosti Smart predávať autá aj vo vyšších segmentoch. Ďalšie technické špecifikácie okrem veľkosti a konfigurácie sedadiel zverejnené neboli, no môžeme napríklad polemizovať o výskyte protichodne sa otvárajúcich, tzv. “samovražedných” dverách.

Zdroj: Smart
Zdroj: Smart

Concept #1, ktorý navrhol Daimler v rámci záchranného mash-upu s čínskym Geely, je postavený na platforme Geely Sustainable Experience Architecture (SEA), jazdí na masívnych 21-palcových kolesách a môže sa pochváliť LED technikou vpredu aj vzadu. Vyzerá podstatne inak ako všetky smarty pred ním – a to najmä vo vnútri, kde minimalistickej kabíne dominuje 12,8-palcový dotykový displej.

Smart sľubuje rýchle nabíjanie a bezdrôtové aktualizácie spolu s veľkým dojazdom a zbrusu novým infotainmentom. Nový Smart sa šak už nebude vyrábať v Európe, ako jeho predchodca. Na naše trhy sa síce pozrie, no len ako dovoz z Číny. Ste šokovaní? Nemuseli by ste byť, keďže polovicu automobilky Čína aj vlastní.

Mrkni naše nové video: