Ako Škoda oznámila, Scala prichádza so športovo strihanou výbavou Monte Carlo. Zmeny sú už tradične zamerané na dizajn, techniky sa netýkajú.

„Športová“ Scala sa predstaví na autosalóne vo Frankfurte a do predaja dorazí v poslednom štvrťroku tohto roka.

Čierna je proste cool

Škoda Scala Monte Carlo dostala v porovnaní s bežnými variantmi čierne detaily rozmiestnené rôzne po karosérii. Čierny je napríklad rámik masky chladiča, predný spojler, čierne sú aj prahové nástavce, kryty spätných zrkadiel alebo kolesá. Tie majú nový dizajn a veľkosť 17 alebo 18 palcov. Vzadu nechýba nový nápis Škoda, ktorý je v prípade Monte Carla tiež čierny. Súčasťou sériovej výbavy je aj panoramatické strešné okno a predĺžené zadné sklo, takže fakticky má Scala Monte Carlo čiernu tiež strechu.

Interiéru dominujú športovo tvarované sedadlá, iné sú tiež niektoré dekory a pedále sú kovové. Volant potiahnutý čiernou kožou kontrastuje s červeným prešitím. Rovnakú kombináciu nájdeme na radiacej páke a páke ručnej brzdy.

Ambientné LED osvetlenie žiari v bielej, resp. voliteľnej červenej farbe a osvetľuje stredový panel, priestor pre nohy, odkladacie vrecká v bočných dverách a kľučky dverí. Z palubnej dosky žiaria chromované výduchy ventilácie, na palube sú okrem toho tiež LED lampičky na čítanie. Športový vzhľad interiéru dopĺňajú nápisy SCALA na prahových lištách a čierny strop.

Scala Monte Carlo je so správnym motorom pod kapotou = Scala RS

Scala Monte Carlo je v podstate to najšportovejšie, čo u tohto modelu dostanete. S ničím ako Scala RS sa nepočíta, hoci už samotná výbava Monte Carlo jasne ukazuje, že by takáto Škoda rozhodne škaredá nebola. Ostatne, pozrite si video na konci článku. Ak by daná Scala bola vo vyhotovení Monte Carlo, myslím, že môžeme bez hanby a zaváhania hovoriť o Scale RS. Pre úplnosť, záujemcovia môžu športovú vizáž kombinovať so všetkými dostupnými motormi. Športovo strihnutej výbavy Monte Carlo (alebo Sportline) sa potom dočká tiež malý crossover Kamiq.

↘↘ NEPREHLIADNITE ↙↙