Škoda Enyaq iV na Slovensku: Objednávky štartujú dnes, cena je odvážna

1111
Zdroj: Škoda

Škoda prichádza s elektrickým SUV aj na Slovensko. Model Enyaq iV je už možné si objednať. Cena First Edition však bude vysoká.

Prvé plne elektrické SUV od Škody s názvom Enyaq iV je možné oddnes objednať. Model, ktorý poteší nielen priestrannosťou, ale aj jazdnými vlastnosťami, príde najprv v špeciálnej verzii. Pre prvých záujemcov budú k dispozícii výbavy First Edition a First Edition Plus. Tie majú od najnižšej proklamovanej sumy 39 490 eur poriadne ďaleko.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Kto chce byť prvý, musí si priplatiť

Drahšie uvádzacie výbavy však aj ponúknu podstatne viac. Najväčším rozdielom oproti štandardu je silnejší motor s výkonom 150 kW (v základe je 132 kW) a väčšiu 82 kWh batériu. Vďaka nej dosiahne auto dojazd podľa WLTP až 510 km. A spomínaná cena? V prípade “klasickej” First Edition bude vaše bankové konto ľahšie o 58 790 eur. Luxusnejšia verzia Plus zaťaží váš rozpočet 61 320 eurami.

High-end výbava

Nadštandardná výbava je v prípade First Edition takým povinným štandardom. Svojho majiteľa zaručene rozhýčka. Na palube nájdete kožené sedadlá, ambientné osvetlenie, multifunkčný volant, nabíjanie až do rýchlosti 125 kW, 21 palcové disky, matrixové svetlomety, adaptívny podvozok, bezkľúčové odomykanie a asistenčných systémov toľko, že keby sme ich vypísali, vystačilo by to na jednu bakalárku v Skalici.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

First Edition Plus je doplnená o zábavky ako napríklad HUD displej s prvkami rozšírenej reality, rozhľad Area View alebo panoramatickú strechu.

Už o pár mesiacov

Škoda každým modelom búra mýty, ktoré jej akosi v hlavách Slovákov prischli v priebehu desaťročí socializmu. Nálepka lacného ľudového auta sa pomaličky vytráca. Napokon, kto by kedy sníval, že Škoda bude ponúkať podobné technológie ako BMW či iné luxusné značky? Je načase uvedomiť si, že presne to sa stalo realitou, a preto sa nemožno čudovať, že aj ceny podrástli ako huby po daždi. Štandardizované modely First Edition prídu tým najnedočkavejším v prvej polovici roka 2021. Tí, ktorí si chcú auto personalizovať, budú musieť počkať pár mesiacov navyše.