Shazam v aute? Seat chce byť prvý!

200

Španielska automobilka Seat bude prvou značkou na svete, ktorá integruje aplikáciu Shazam do svojho multimediálneho systému.

Správu potvrdil predseda predstavenstva Luca de Meo počas veľtrhu mobilných technológií MWC (Mobile World Congress). Shazam je jednou z najobľúbenejších aplikácií na svete, ktorú používa viac než 300 miliónov užívateľov. Na konci minulého roka bola služba Shazam odkúpená americkou spoločnosťou Apple.

Práve spolupráca s touto spoločnosťou umožní zákazníkom Seatu ľahko vyhľadávať obľúbené skladby tou najbezpečnejšou cestou, a to vďaka bezpečnostným funkciám aplikácie Seat DriveApp.

Skladby vzdialené na dotyk

„Všetci milovníci hudby budú môcť vyhľadávať skladby dotykom prstu. Integrácia služby Shazam predstavuje ďalší krok v realizácii nášho cieľa – poskytovať zákazníkom maximálnu bezpečnosť a uskutočniť víziu dopravy bez nehôd,“ uviedol Meo.

XMOBA

Seat zároveň prehlásil, že založí novú spoločnosť s názvom XMOBA, ktorej úlohou bude vyhľadávať a testovať projekty zamerané na podporu riešení, ktoré vylepšia mobilitu a zároveň zvýšia bezpečnosť.