Rival pre Audi RS Q3 – vo Frankfurte spoznáme Mercedes-AMG GLB 45

1073
https://www.carwow.co.uk/mercedes/news/4184/2020-mercedes-amg-glb-45
Zdroj:

Malých vytočených crossoverov pribúda ako húb po daždi a zahanbiť sa nedáva ani Mercedes-Benz. Vo Frankfurte sa predstaví nie len ostrý crossover Audi RS Q3. Štyrom kruhom stúpi na nohu trojcípa hviezda s modelom Mercedes-AMG GLB 45. Podľa prvých správ to bude pekná beštia!

Testovania Mercedes-AMG GLB 45 4MATIC začali už približne 12 mesiacov dozadu a športové krídlo Mercedes-Benz na ňom práve doťahuje posledné detaily.

Načasovanie je priam dokonalé, keďže už o pár týždňov spoznáme na autosalóne vo Frankfurte ako crossover Audi RS Q3 Sportback, tak aj najnovšieho malého čerta od Mercedes-AMG.

Koncentrovaná zlosť

Autá sa po úprave od divízie Mercedes-AMG menia z dobrých a pokojných rodinných typov na grázlov terorizujúcich ulice miest. Podobným charakterom by sa mal predviesť aj malý ostrý crossover GLB 45 4MATIC, ktorý bude oproti bežnej verzii nižší, dostane väčšie a už na pohľad účinnejšie brzdy a štvoricu výfukových koncoviek, na rozdiel od slabšej verzie GLB 45 4MATIC, ktorá má disponovať len dvojicou koncoviek.

Pod kapotou by sa mal odohrávať rovnaký teror ako v prípade najmenšieho ostrého modelu A 45 či CLA 45. Jednotka s označením M260 by mala byť ponúkaná v dvoch vyhotoveniach s výkonom 284 kW/387 koní a 309 kW/421 koní. Už sa vám točí hlava? Pretože mne sa už potia dlane, čo to bude za malého krabicového násilníka. O prenos krútiaceho momentu na cestu by sa mala starať 8-stupňová dvojspojková prevodovka a nový pohon všetkých kolies vyvinutý firmou AMG v spolupráci s rakúskym inžinierskym impériom Magna.

Zaujímavosti

Vývoj taktiež počíta so zapracovaním zadného diferenciálu do systému pohonu všetkých kolies, ktorý má disponovať dvojicou separátnych spojok. To by malo dovoliť pohonu prideliť až 100% výkonu ktorémukoľvek z dvoch zadných kolies separátne, aktivovaním takzvaného „drift módu“. Táto technológia by sa mala objaviť vo všetkých modeloch s označením 45.

GLB 45 sa má stať vrcholným modelom triedy a na trhu sa objaví v roku 2020. Má sa postaviť nad model GLB 35, ktorý ponúkne výkon 225 kW/306 koní z 2-litrového štvorvalca. Na trh sa dostane začiatkom júna 2020. Zatiaľ nie je úplne jasné, či budú verzie AMG vybavené 7-miestnym interiérom ako je tomu v prípade bežných verzií. Na túto informáciu si musíme počkať do oficiálnej premiéry.

Zdroj: Autocar
Titulná fotografia: CARWOW