Renault ukázal nový koncept: 4ever Trophy má nielen tínedžerské meno, ale aj dávku odolnosti

816
Zdroj: Renault

Malý odolný koncept má 134 elektrických koní. Ponúka obrovské množstvo vychytávok.

Písal sa rok 2021 a Renault predstavil elektrický koncept, v ktorom oživil pôvodný Renault 5. Vtedy išlo o štúdiu, ktorá má v budúcnosti vyústiť do sériového modelu. Rok 2022 sa tiež nesie v znamení konceptov. A opäť by malo ísť o model, ktorý sa v istej forme dostane aj do sériovej výroby. Nazýva sa 4ever Trophy a predznamenáva nový Renault 4, ktorý má prísť v roku 2025.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Koncept 4ever Trophy patrí do segmentu B. To znamená, že jeho dĺžka 4,16 metra ho radí niekam medzi Clio a Captur. Vnútornou veľkosťou je však vďaka elektrickej platforme CMF-BEV priestrannejší. Je lakovaný vo farbe Gun Metal Silver a obutý je na 19-palcových diskoch.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Pod kapotou pracuje 134-koňový elektromotor, ktorý je napájaný z 42-kWh batérie. Dojazd teda predstavuje približne 402 kilometrov a zrýchlenie z 0 na 100 km/h približne 9 sekúnd. Samozrejme, niektoré vychytávky sú rezervované (pravdepodobne) výlučne pre koncept. Do toho natlačili napríklad kompresory v kolesách, strešný nosiť z ohlíkových vlákien či vystužený spodok karosérie.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Koncept 4ever Trophy nesie svoje meno jednak podľa pôvodného Renaultu 4, ale aj podľa charitatívnych rely pretekov 4L Trophy cez marockú púšť. Práve na nej pretekajú historické Renaulty 4 pre dobrú vec. Budúci rok táto rely oslávi svoje 25. výročie a tento koncept si ho má uctiť. Predstaví sa počas tohoto týždňa na autosaléne v Paríži.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault