PSYCHOHYGIENA: Poskladajte si kupé Toyota GT86 z papiera – v článku nájdete predlohy

807

Ak po týždňoch strávených doma hľadáte zaujímavé rozptýlenie pre seba aj pre deti,  Toyota má pre vás originálny nápad. Môžete si poskladať vlastnú Toyotu GT86 z papiera. Alebo hneď celú sériu. Na šiestich šablónach nájdete miniatúry špeciálnej pretekárskej série od britskej divízie spoločnosti na počesť modelu, ktorý bol pýchou japonskej automobilky.

Pred piatimi rokmi na Festivale rýchlosti v Goodwoode pripomenula spoločnosť Toyota fanúšikom veľmi kreatívnym spôsobom svoju športovú históriu.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Diváci najväčšieho britského motoristického festivalu si mohli prezrieť šesť kupé GT86, farebnými nálepkami štylizovaných do podoby slávnych pretekárskych áut značky. Týmto spôsobom oslávila značka 50 rokov svojej existencie na britskom trhu.

Staré dobré časy

Záujem verejnosti o jedinečnú výstavu prekročil aj najodvážnejšie očakávania vystavovateľov. A práve spomienka na úspech výstavy stála pri zrode nápadu spoločnosti Toyota, ponúknuť fanúšikom v čase epidémie možnosť zabaviť sa doma originálnym spôsobom. Japonská značka na internete sprístupnila šablóny šiestich modelov GT86 v retro športovej podobe.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Každý si ich môže vytlačiť, vystrihnúť a zlepiť svoju obľúbenú Toyotu GT86. Potrebujete na to len farebnú tlačiareň, nožnice a kancelárske lepidlo. Aby sa modely vydarili, je vhodné nahradiť obyčajný papier do tlačiarne tvrdším papierom alebo výkresom a vytlačiť si šablóny vo formáte A3 (nie A4).

Legendy u vás doma

Autá, na ktoré nadväzujú štylizované modely GT86, sú Toyota 2000GT Yatabe Speed Trial,
Toyota 2000GT Shelby, Toyota Celica 1600GT Ove Anderssona, Toyota Celica IMSA GTU, Toyota Celica GT-Four Castrol a Toyota Supra Esso Ultron Tiger. Ich charakteristické farby teraz môžu ozdobiť poličky v izbe každého fanúšika motoristických športov.

Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Pôvodné GT86 z tejto série v plnej veľkosti získalo vinylové nálepky, hliníkové disky Rota v retro štýle, pružiny V-Maxx znižujúce vozidlo o 40 mm a výfukový systém Miltek Sport z nehrdzavejúcej ocele. Ak v sebe objavíte nadšenie pre lepenie papierových modelov, potom na stránke papercruiser.com nájdete aj zaujímavú zbierku roadsterov. V časti s modelmi Toyoty dominujú rôzne verzie Toyoty Land Cruiser.