Pozrite si najkrajšie auto roka 2020 podľa odbornej poroty. Honda boduje!

3904
Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda

Vedeli sme, že je neodolateľná, ale až tak? Honda e získala najvyššie ocenenie v medzinárodne uznávaných oceneniach „Red Dot: Najlepší z najlepších 2020“ za prelomový dizajn produktu. Toto ocenenie sa udeľuje najlepšiemu produktu v každej kategórii. To však nie je všetko, pre cenu si prišiel aj motocykel CBR1000RR-R Fireblade SP.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Honda e získala spolu s modelom CBR1000RR-R Fireblade SP aj ocenenie v kategórii „inteligentný produkt“. Toto ocenenie sa udeľuje pri oceneniach „vynikajúci dizajn“ a  poukazuje na záväzok spoločnosti Honda vytvárať produkty špičkového dizajnu, ktoré sú navrhnuté bez kompromisov.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Prestížne ocenenie

Každoročné ocenenia Red Dot sa udeľujú za vynikajúci produkt, značku a dizajn komunikačných technológií od medzinárodných firiem. Víťazné výrobky sa predstavujú v múzeu dizajnu Red Dot v historickom centre dizajnu Design Zentrum Nordrhein Westfalen v nemeckom Essene. O víťazných produktoch rozhoduje porota zložená zo 40 medzinárodných expertov, ktorí testujú, hodnotia a diskutujú o každom príspevku. Minulý rok sa víťazom ceny “Najlepší z najlepších” stala neodolateľná Mazda 3.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Moderný štýl modelu Honda e získal medzinárodné uznanie od svojho prvého predvedenia v segmente „mestský elektromobil“ (Urban EV) na autosalóne vo Frankfurte v roku 2017. Tento koncepčný automobil neskôr získal ocenenie ako „najlepšie koncepčné auto“ na slávnom oceňovaní za dizajn automobilov Car Design Award.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Následný koncept e prototype, čerstvý zo svetovej premiéry na ženevskom autosalóne v roku 2019, bol ústredným prvkom výstavy „Honda experience – Casa Connessa Tortona“ na výstave dizajnu Milan Design Week 2019. Výstava, ktorá bola po prvý krát významnou súčasťou značky na najväčšom dizajnovom podujatí na svete, ponúkla návštevníkom jedinečný pohľad na koncepciu dizajnu modelu Honda e Prototype.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Aj na dvoch kolesách

CBR1000RR-R Fireblade SP je najnovší stroj označený štítkom Fireblade, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 1992. Vždy stanovoval referenčnú hodnotu toho, ako by mal superšportový stroj litrovej triedy jazdiť na verejných cestách, ale pre nový model 2020 – sa zameriava na výkon na okruhu, ako aj na radikálny nový dizajn.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Minimalistická predná časť, agresívne uhly bočnej kapotáže a rozšírená spodná kapotáž – plus rôzne otvory, štrbiny a tvary vzduchovodov – vytvárajú najlepšiu hodnotu koeficientu odporu vzduchu vo svojej triede 0,270. Aerodynamické „krídelka“, ktoré sa používajú na závodných strojoch Honda pre Grand Prix (MotoGP), kombinujú pútavý tvar s nekompromisnou funkciou, obrovský nárast prítlaku a stability pre dokonalú kontrolu nad najsilnejším štvorvalcovým radovým motorom, aký kedy spoločnosť Honda vyrobila.

Honda AUTOGRATIS
Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Honda má v motoristickej sekcii dlhú históriu úspechov ocenení Red Dot, najprestížnejších a najvyhľadávanejších ocenení na svete. Medzi ďalšie nedávne úspechy patria ocenenia  „Red Dot: Najlepší z najlepších“ pre Hondu S2000 z roku 2001 a Civic z roku 2006 a ocenenia „Red Dot“ pre európsky Accord Tourer z roku 2008 a Insight z roku 2009.

NEPREHLIADNITE: