Porsche oslavuje výročie ikony limitovanou edíciou!

566
Zdroj: Porsche

Dovolíme si tvrdiť, že na svete neexistuje žiaden fanúšik motoršportu, ktorému by názov Porsche 911 nehovoril nič. Šesť desaťročí nie je málo, preto musí byť oslava špeciálna. Pri tejto príležitosti si v Štuttgarte pripomínajú okrúhle výročie limitovanou edíciou s motorom GT3 RS a manuálnou prevodovkou.

911-stka je jedno z najikonickejších áut v histórii, to azda nie je potrebné zdôrazňovať. Počas svojho 60-ročného života zažila veľa epických príbehov. Preto tí zo Stuttgartu chceli sfúknuť sviečky otvorením darčeka ako žiadneho iného, ​​špeciálnej edície s názvom 911 S/T, limitovanej na 1 963 áut.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Pod kapotou je 4,0-litrový motor typu boxer, ktorý produkuje výkon 525 koní pri maximálnych 9 000 otáčkach za minútu. To znamená, že ide o rovnaký motor ako GT3 RS, ale tentoraz je po prvý raz v histórii spojený s manuálnou prevodovkou cez ľahkú spojku, čo znamená, že musíte mať šikovné ruky, aby ste túto beštiu dostali do rúk.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

K tomu všetkému sa inžinieri pričinili o zníženie hmotnosti na 1 380 kg, teda o 40 kg menej ako manuálny GT3 Touring. Na tento účel vytvorili novú špecifickú spojku exkluzívnu pre túto špeciálnu verziu, ktorá eliminuje 10,5 kg váhy z celej zostavy. So všetkými týmito údajmi je limitka schopná dosiahnuť rýchlosť z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Limitka s poriadnou výbavou

Štandardná výbava je viac ako nabitá. Plutva Gurney na vysúvacom zadnom spojleri, ľahké horčíkové kolesá 20 palcov pre predné pneumatiky a 21 palcov pre zadné pneumatiky, sedadlá Sports Seat Plus sú k dispozícii bez príplatku, združený prístroj a hodiny paketu Sport Chrono sú vyhotovené v klasickej zelenej farbe Porsche.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Voliteľný balík Heritage Design prináša metalickú vonkajšiu farbu Shoreblue a keramický tón kolies. Taktiež si môžete dodať športovejší nádych umiestnením súťažného čísla od 0 do 99 na dvere. Odkazy na dedičstvo značky sa nachádzajú v celom modeli 911 S/T, znak Porsche v klasickom dizajne pôvodného modelu 911 zdobiaci prednú časť, kryty kolies, volant, opierky hlavy a kľúč od auta, ktorý podčiarkuje historické korene tohto exkluzívneho modelu.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Ďalším prekvapením je, že Porsche svojim zákazníkom ponúka exkluzívne hodinky Porsche Design Chronograph 1 – 911 S/T s titánovým puzdrom za cenu 12 500 eur. Šťastlivci, ktorí získajú jeden z mála kusov na predaj tohto 911 S/T, zaň budú musieť zaplatiť 349 225 eur. V prípade, že si chcete vybrať voliteľný balík Heritage Design, museli by ste ku konečnej cene pridať ďalších 19 969 eur.