Polícia v Abú Zabí dostala trojmiliónový Lykan Hypersport

276

Policajti v metropole Spojených arabských emirátov si polepšili o mimoriadne exkluzívny kúsok. Do ich policajnej garáže sa totiž pred pár dňami dostal Lykan Hypersport, hyperšport hodný až 3 miliónov eur. Premiéra jeho produkčnej verzie sa odohrala v roku 2013 na dubajskom autosalóne. Celkovo ich vzniklo len 7 kusov! Jeden ste mohli vidieť aj v siedmej časti Rýchlo a zbesilo.

Lykan Hypersport má ako väčšina automobilov tejto kategórie motor uložený v strede pred zadnou nápravou. V praxi ide o plochý šesťvalec s objemom 3,7 litra pôvodom od RUF, automobilového výrobcu, ktorý produkuje na základe vozov Porsche. Boxer je prepĺňaný dvojicou turbodúchadiel, vďaka ktorým disponuje ohromným výkonom 566 kW (770 k) a až 1000 Nm krútiaceho momentu.

Medzičlánkom medzi kolesami a agregátom je sekvenčná skriňa so šiestimi prevodovými stupňami, ktorá umožňuje tomuto hyperšportu pokoriť stovku len za 2,8 sekundy. Maximálna rýchlosť tesne líže neuveriteľné štyri stovky s hodnotou 395 km/h.

Zelení, vlastne v tomto prípade červení, na Blízkom východe vyfasovali do služby nový extrémne rýchly stroj. Tentokrát to však neboli dubajskí, ale policajti z Abú Zabí.