Pod kapotou Volkswagenu Touran pribudli vrcholné motorizácie a paket Milano

749

Spoločnosť Volkswagen rozšírila ponuku motorizácií pod kapotou svojho MPV modelu Touran. O najsilnejší benzínový a naftový agregát. Obe motorizácie splňujú prísnu emisnú normu Euro 6, naftovej verzii navyše napomáha k zníženiu emisií systém AdBlue.

Pre fanúšikov benzínových motorizácii si VW pripravil preplňovaný štvorvalec 1.8 TSI s výkonom 132 kW (180 k). Tento agregát pracujúci so 7-stupňovou, automatickou DSG prevodovkou produkuje krútiaci moment 250 Nm pri 1500 až 5000 ot./min. Po zošliapnutí plynového pedálu sa auto rozbehne na stovku za 8,3 s. Maximálna rýchlosť dosahuje 218 km/h. Podľa použitých pneumatík a štýlu jazdy kombinovaná spotreba kolíše na úrovni 6,1 – 6,2 litra/100km.

V prípade záujmu o vrcholnú dieselovú motorizáciu, v ponuke si svoje miesto získal posilnený dvojliter – 2.0 TDI s výkonom 140kW (190 k). Motor spolupracuje so 6-stupňovou, automatickou DSG prevodovkou. Krútiaci moment tohto agregátu dosahuje až 400 Nm pri 1750 až 3000 ot./min. Osem celá dve sekundy – presne toľko bude trvať Touranu akcelerácia z nuly na stovku. Konštrukčná rýchlosť atakuje hranicu 220 km/h. Čo sa emisií týka, tomuto agregátu prichádza na pomoc selektívna katalická redukcia AdBlue, ktorá znižuje produkované množstvo škodlivín. Kombinovaná spotreba sa pri tomto variante pohybuje na hranici 5 l/100km.

Okrem dvoch najsilnejších agregátov model Touran privíta aj nový dizajnový paket Miláno. Ten obsahuje polokožené sedačky Nappa, čierne dekoratívne lišty a nové ambientné osvetlenie. Či už ste zástancom zážihovej alebo vznetovej motorizácie v modeli Touran určite nájdete to, čo hľadáte.

Volkwage rozšíril ponuku motorov o dva varianty – benzínovú a naftovú, ktorej s emisiami pomôže systém AdBlue. Spolu s motormi prichádza aj paket Milano.