Po siedmich rokoch prichádza nový Lexus RX. Takto bude vyzerať

569
Zdroj: Lexus

Lexus potvrdil svetovú premiéru novej generácie RX na 1. júna a zároveň zverejnil prvú ukážkovú fotografiu luxusného SUV, o ktorom hovorí, že „prešlo kompletnou obnovou“. Ťažko povedať, čo to znamená, no keďže jeho prvá generácia je na našom trhu už od roku 2015, vyzerá to na úplne nové vozidlo.

Na druhej strane, príde so známymi tvarmi, len upravenými do modernej podoby v štýle modelu NX. Zaujímavé však je aj to, že podľa prvého obrázku nové RX nebude do bodky reflektovať dizajn, ktorý bol načrtnutý na minuloročnej konferencii Toyoty a Lexusu pre elektrifikáciu, ako sme si mysleli. To bolo približne takto:

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Nový známy

Nová ukážka nám teda dáva dobrú predstavu predovšetkým o dizajne prednej časti, ktorá rešpektuje najnovší dizajnový jazyk značky Lexus. Nová, výraznejšia predná časť je podobná menšiemu NX, no mriežka chladiča nie je zakrytá a ponúka pomerne zaujímavo vyzerajúci vzor. Okrem toho sú LED svetlomety ostrejšie tvarované ako doteraz a nasávacie otvory v nárazníkoch narástli v rámci nachytania väčšieho množstva “športovej” DNA.

Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Vo vnútri bude RX ťažiť z nového informačno-zábavného systému Lexus s 12,3-palcovou dotykovou obrazovkou, ako sme mohli vidieť na modeli NX a nedávno aktualizovanom UX. Systém Lexus Safety System+ 2.5 ADAS bude s najväčšou pravdepodobnosťou štandardný vo všetkých variantoch v súlade s bezpečnostnou stratégiou automobilky.

Mrkni naše nové video: