Peugeot nás všetkých prekvapil. Predstavuje model 408, ktorý nikto nečakal

1930
Zdroj: TS Peugeot

“Nikto nečakal” je trochu nadnesené, pretože ak dnes niekto predstavuje niečo nové, takmer určite to bude niečo medzi SUV a kupé. No a ako hovorí tlačová správa, v prípade 408 sa môžete tešiť na auto, ktoré “originálnym spôsobom kombinuje charakteristické kódy SUV s dynamickou siluetou Fastback.”


Peugeot 408 bude úplne novým modelom v ponuke značky s levom. Nikto ho od francúzskej automobilky nečakal, na druhej strane je pravda, že má v súčasnej modelovej palete prevažne konzervatívne tvary karosérií.

Zdroj: František Pisarovič
Zdroj: František Pisarovič

Peugeot bol dokonca taký veľkorysý, že nám k desaťriadkovej tlačovej správe pridal aj fotografiu, ktorá nám toho povie asi obdobne veľa. Najskôr to však vyzerá, že nový model bude kombinovať siluetu modelu Citroën C4 a dizajnové prvky novej 308. Tu sa to však trocha bije, pretože zatiaľ čo nová 308 jazdí na platforme EMP2, nová C4 jazdí na základoch platformy EMP1/CMP, ktorá umožňuje jednoduchú zástavbu elektrického pohonu. A to by sa Peugeotu mohlo v dnešnej dobe v Európe hodiť. Ako to však bude, to uvidíme až o chvíľu.

Mrkni naše nové video: