Ford predstavil novú Pumu – štýlovú a technologicky mimoriadne vyspelú

617

Nový Ford Puma patrí do kategórie kompaktných crossoverov, uľahčuje jazdu v meste a ponúka priestor pre päť osôb a ich všetky osobné veci. 

Cestovanie v úplne novom interiéri s veľkými digitálnymi displejmi, špičkovou konektivitou a pokročilými jazdnými technológiami predstavuje skutočne príjemnú jazdu a relax za volantom. 

V interiéri sa nachádza nový kokpit v štýle športových vozidiel. Vysoko umiestnené obrazovky sú naklonené smerom k vodičovi a obklopujú cestujúcich, pričom počet fyzických tlačidiel je v záujme vytvorenia pokojného prostredia obmedzený na minimum. 

Sofistikované technológie umožňujú jazdiť prirodzenejším spôsobom využitím tempomatu, spomalia vozidlo pri prejazde križovatkami a v zákrutách, pomáhajú vodičovi lepšie vidieť do zákrut v noci a poskytujú aj pohľad z vtáčej perspektívy na stredovej obrazovke, takže parkovanie na rušných uliciach bude hračkou. 

Slobodu pri hľadaní dobrodružstva mimo mesta poskytuje dynamická a úsporná mild-hybridná pohonná jednotka s výkonom 155 koní. Spoločnosť Ford dnes taktiež oznámila, že ešte tento rok predstaví čisto elektrickú Pumu Gen-E – prvú Pumu, ktorá bude mať nulové výfukové emisie

Technológie, ktoré uľahčujú život

Vďaka dvom veľkým obrazovkám majú vodiči neustále prehľad a kontrolu nad vozidlom. 12,8-palcový digitálny prístrojový panel s ostrým obrazom možno prispôsobiť tak, aby zobrazoval informácie, ktoré sú pre vodiča najpotrebnejšie. 12,0-palcová stredová dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením zase uľahčuje zobrazovanie a ovládanie máp, používanie systému informácií, zábavy a rôznych funkcií, napríklad klimatizáciu a vyhrievanie sedadiel. 

S novou Pumou je jazda jednoduchšia. Inteligentný adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go a s asistentom jazdy v strede jazdného pruhu. Nové svetlomety prinášajú viac funkcií, než len svieži dizajn a výrazný svetelný podpis. Voliteľná technológia dynamických maticových LED svetiel využíva technológiu prediktívnych dynamických svetiel do zákrut.

 

Nová Puma má praktické funkcie veľkého auta. 80-litrový úložný priestor MegaBox v podlahe batožinového priestoru je dostatočne veľký pre malý nákup zo supermarketu. Do batožinového priestoru možno nastojato odložiť dve súpravy golfových palíc a aj pri prevážaní piatich osôb je k dispozícii viac ako 450 litrov priestoru pre batožinu, nákup alebo klietku pre psa.  

 

Nové modely Puma poháňa 1,0-litrový motor Ford EcoBoost Hybrid, ktorý využíva 48-voltovú mild-hybridnú elektrickú sústavu na úsporu paliva alebo zvýšenie výkonu až na 155 koní. Vývoj aj výroba modelu Puma prebieha v Európe – vyrába sa v najmodernejšom montážnom závode Ford Otosan v rumunskej Craiove.