Peugeot integruje umelú inteligenciu ChatGPT do svojich nových modelov

660

PEUGEOT, ktorý sa viac ako kedykoľvek predtým zaviazal k inováciám pre svojich zákazníkov, predstavuje generatívnu umelú inteligenciu ChatGPT vo svojich modeloch najnovšej generácie.  

Generatívna umelá inteligencia ChatGPT je špičková technológia vyvinutá spoločnosťou OpenAI. Táto technológia sa naučila z obrovského množstva údajov, aby svojim používateľom poskytla sofistikované, presné a stručné odpovede.

Tento ľudský text, integrovaný do dotykovej obrazovky slávneho PEUGEOT i-Cockpit, je prostredníctvom zabudovaného hlasového asistenta prezentovaný veľmi jednoduchým a prirodzeným spôsobom. Stačí povedať “OK PEUGEOT” a vysloviť svoju požiadavku a ChatGPT začne konať.

ChatGPT je schopný odpovedať na širokú škálu otázok

Napríklad, ak prídete do mesta, môžete ho požiadať, aby uviedol, ktoré pamiatky navštíviť, aby vám povedal históriu týchto miest, a potom, ak si budete priať, navigačný systém auta vás dokonca navedie k tomuto orientačnému bodu. 

Tvorca nového zážitku

PEUGEOT predstavuje ChatGPT v i-Cockpite® všetkých svojich modelov najnovšej generácie vybavených pripojenou navigáciou. Medzi spôsobilé modely patria: Nový 208, Nový 2008, Nový 308, Nový 308SW, Nový 408, Nový 508, Nový 508 SW, Nový E-3008, Nový  E-RIFTER, Nový E-TRAVELLER, Nový E-Partner, Nový E-Expert a čoskoro nový E-5008. 

Všetci zákazníci PEUGEOT s vhodnými modelmi si môžu aktivovať ChatGPT prostredníctvom obchodu PEUGEOT Service Store. Zavedenie generatívnej umelej inteligencie do vozidiel PEUGEOT je predmetom pilotnej fázy, ktorá umožňuje bezplatnú aktiváciu a používanie systému po dobu 6 mesiacov. 

Táto ponuka, pôvodne vyhradená pre prvých 5 000 zákazníkov, bola rozšírená na 10 000 zákazníkov po tom, čo sadzba predplatného prekročila 50% v priebehu niekoľkých dní.      V tejto fáze bude ChatGPT ponúkaný zákazníkom PEUGEOT v ich jazyku vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku a Veľkej Británii.