Pamätáte si koncept Tonale? Alfa ho začne vyrábať!

2563
Zdroj: Alfa Romeo

Alfa Romeo predstavila koncept corssoveru v roku 2019. Už tento rok by sa mal stať realitou.


Alfa nie je pre každého. Kto si k nej nájde cestu, ostane očarený nielen dizajnom, ale aj funckionalitou. Stalo sa to aj nášmu Františkovi z pekla, keď testoval Stelvio. Koncept Tonale predstavili Taliani v Ženeve v roku 2019. Dnes už vieme, že sa tento rok dostane na cesty!

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

Z hľadiska portfólia sa bude Tonale nachádzať pod Stelviom a malo by sa z neho stať “entry level” SUV od Alfy. Zatiaľ o ňom nevieme veľa, naše informácie pochádzajú skôr z nepriamych vyjadrení automobilky. Tá však v decembri úplne presne povedala, že okrem novej Giulie a Stelvia príde budúci rok PHEV Tonale. A tak už vieme, aký pohon zaručene ponúkne.

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

Viac informácií priniesol španielsky magazín Motor, ktorý avizuje, že crossover príde už na jeseň. Pôjde o uvádzaciu verziu Launch Edition, zvyšné budú nasledovať na začiatku roka 2022. Produkčná verzia by sa nemala príliš odlišovať od konceptu na obrázkoch. Akurát spätné zrkadlá budú takmer určite tradičnejšie. V prípade interiéru pôjde zaiste o masívnejšie zmeny.

O motorizácii môžeme momentálne iba polemizovať. Vzhľadom na veľkosť auta a rodinu FCA, z ktorej pochádza, však môžeme očakávať podobnú ponuku ako pri Jeepe Renegade. Išlo by o 1,3 litrový benzínový motor s výkonom 96 alebo 132 kilowattov. V prípade plug-in hybridnej verzie môžeme očakávať doplnkový elektromotor s výkonom 44 kW a 11,4 kWh batériou. Tá by mala stačiť na čisto elektrický dojazd okolo 42 kilometrov.

Mrkni naše nové video: