Nový Renault Clio už môžete mať aj s automatom, za koľko?!

253

Renault uvádza na trh model Clio vo verzii s automatickou prevodovkou CVT. Ponuka sa vzťahuje na verziu s motorom 1,0 TCe 90 X-Tronic, ktorý je k dispozícii v dvoch verziách výbavy – Evolution a Techno.

Renault Clio 1,0 TCe 90 X-Tronic vo verzii Evolution s automatickou prevodovkou je k dispozícii od 16 450 €. Ide o mimoriadne zaujímavú ponuku v porovnaní s ostatnými vozidlami s automatickou prevodovkou v segmente hatchbackov B.

Mestská ikona

Renault Clio je pritom medzinárodným bestsellerom značky a má za sebou úspešnú históriu. Auto, ktoré dvakrát získalo titul Auto roka v Európe, je od svojho príchodu na trh jednou z najikonickejších mestských automobilov, a to v priebehu niekoľkých po sebe nasledujúcich generácií.

Aj nové Clio poúka atraktívny vzhľad, komfortný interiér, dynamické a úsporné motory, multimediálny systém Easy link a pokročilé asistenčné systémy. Spomenúť môžeme napríklad 360° parkovaciu kameru, adaptívny tempomat či zrkadlenie smartfónu prostredníctvom Android Auto resp. Apple Car Play.

Benzín, plyn aj hybrid 

Nový Renault Clio si dnes môžete kúpiť vo verzii s benzínovým trojvalcom v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s automatickou typu CVT. Verzia označená ako ECO-G 100 ponúka takisto benzínový trojvalec kombinovaný s manuálnou prevodovkou, avšak dokáže spaľovať aj skvapalnený ropný plyn LPG. 

Na vrchole ponuky naďalej stojí verzia E-tech full hybrid 145, pri ktorej je základom benzínový štvorvalec spolupracujúci s automatickou multimódovou prevodovkou avšak v kombinácii s dvomi elektromotormi. Hybridné Clio v kombinovaných podmienkach spotrebuje iba 4,3 litra paliva na 100 kilometrov.