Nový Peugeot Rifter poteší, pretože nafta je späť!

920

Nový PEUGEOT RIFTER prichádza aj na slovenský trh v súlade s novými očakávaniami svojich zákazníkov.

Cieľovú skupinu tvoria predovšetkým aktívni zákazníci, ktorí hľadajú automobil s moderným dizajnom, s najnovšími online technológiami a požadujú vozidlo, ktoré je blízke k prírode, s dostatkom priestoru vo vnútri pre optimálny komfort, a ktorý uspokojuje celý rad víkendových voľnočasových aktivít ale aj na rodinné cestovanie s deťmi, s domácimi miláčikmi atď.  

Praktický, robustný dizajn.

RIFTER má novú, dynamickejšiu prednú časť s novou maskou chladiča spojenou s novým znakom PEUGEOT v strede. Obklopuje ho ikonický svetelný podpis značky s tromi pazúrmi. 

Asertívny štýl modelu RIFTER umocňujú nové farby ako zelená SIRKKA a modrá KIAMA. Pomáhajú zvýrazniť veľkorysé tvary vozidla, obzvlášť vhodné na výlety, so širokými blatníkmi, impozantnými bočnými ochrannými krytmi, strešnými nosičmi a s vysokou svetlou výškou. 

Vylepšená efektívnosť a konektivita

Nový RIFTER sa štandardne dodáva s centrálnym 10“ HD farebným dotykovým displejom na ovládanie online informačného systému. Pre ešte väčší komfort umožňuje hlasový asistent OK PEUGEOT ovládať hlavné funkcie  vašim hlasom. 

Systém PEUGEOT i-Connect® ponúka komplexnú a vysoko citlivú konektivitu vďaka funkcii bezdrôtového zrkadlenia (Apple CarPlay / Android Auto). Technologický zážitok dopĺňa voliteľný PEUGEOT i-Connect® Advanced, ktorý obsahuje aj online navigáciu TomTom. 

Ponuka Motorizácií  

EV verzia s dojazdom až 320 km. Práca na celkovej efektivite vozidla umožnila udržať rovnakú úroveň výkonu – maximálna rýchlosť 135 km/h, z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy – pri súčasnom zlepšení dojazdu, ktorý teraz dosahuje až 320 km. 

Pohodlný výkon, ktorý možno využiť v troch jazdných režimoch. PEUGEOT E-RIFTER ponúka maximálny výkon 100 kW (136 k) a maximálny krútiaci moment 270 Nm. Vždy sú k dispozícii tri jazdné režimy : Eco pre maximalizáciu dojazdu, Power pre maximálny výkon pri plnom zaťažení a Normal. 

Efektívne nabíjanie. S 11 kW palubnou trojfázovou nabíjačkou dokáže E-RIFTER efektívne nabíjať svoju batériu s užitočnou kapacitou 50 kWh bez ohľadu na dostupnú infraštruktúru. Nabíjanie jednosmerným prúdom poskytuje výkon až do 100 kW. 

Ponuka spaľovacích motorov benzínový motor 1.2 PureTech 110k BVM6naftové verzie sú dostupné  s manuálnou (1.5 BlueHDi 100k BVM6 a 1.5 BlueHDi 130k BVM6), ale aj automatickou prevodovkou (1.5 BlueHDi 130k EAT8).