Nový Defender? Kdeže! Ineos Grenadier je to, na čo svet čakal roky!

1916
Ineos Grenadier
Zdroj: Ineos

Jeden britský miliardár, Sir James Arthur Ratcliffe, bol do starého Defendra tak veľmi zaľúbený, až sa pokúsil od Land Roveru kúpiť práva na produkciu tohto vozidla. Prípad však nedopadol tak, ako si vášnivý milovník britského off-roadu predstavoval. To ho ale nezastavilo v ceste postaviť si vlastný Defender.

Ineos Grenadier

Cesta za vlastným Defendrom

Sir Ratcliffe dal dohromady tím inžinierov a dizajnérov s jedinou úlohou. Postaviť old-schoolový automobil do terénu a aby bol poriadne hranatý! Netrvalo dlho a skupina šikovných ľudí prezentovala svoje nápady a návrhy mocnému pánovi. Áno, nápadne pripomína legendárny Defender, avšak Defender to nie je. Auto dostalo názov Ineos Grenadier.

Ineos Grenadier

Zatiaľ o ňom ale neprezradili veľa informácií. Faktom je, že aj keď s prižmúrenými očami je to Defender, Ineos navrhol a postavil Grenadier od základov ako vlastné vozidlo. Samozrejme, v rámci šetrenia boli použité identické predné okrúhle svetlá, vzadu už nájdeme okrúhle, ktoré však do hranatej karosérie úplne nesedia. Počíta sa aj s množstvom možností úprav, okrem fabrických doplnkov, automobilka ponúka i diely tretích strán. V Ineose dobre vedia ako si majitelia radi vylepšujú svoje 4X4 vozidlá.

Ineos Grenadier

Forma < Funkcia

Grenadier je výborným príkladom ako forma nasledovala funkciu. Na dverách je na úrovni kľučiek ochranný gumový pás. Zadná časť off-roadu je excentricky rozdelená a otvára sa do strany ako na dodávkach. Ľavá strana je menšia, ak potrebujete naložiť len menšie predmety. Ineos uvádza, že ak otvoríte obe strany, do kufra bez problémov môžete naložiť euro paletu. Viac informácií nám ale neprezradili, či ohľadne interiéru alebo motorizácie. Fotky akurát prezrádzajú pevnú nápravu vpredu i vzadu. Grenadier v tejto forme miery do veľkého testovania, ktoré bude trvať rok a jeho cieľom je najazdiť 1,8 milióna kilometrov. Vo výsledku tak pôjde o produkciu skutočne schopného, spoľahlivého a štýlového off-roadu. Tak čo?! Ešte stále sa vám páči nový Defender? 😛