Nová Astra odhalená! Bude nielen sexy, ale aj väčšia

1235
Zdroj: Opel

Opel predstavil novú Astru, ktorá sa zmenila od základov. Je nádherná a prináša kopu nových technológií.

O tom, že Opel Astra je najúspešnejším modelom značky, netreba ani hovoriť. Svedčí o tom aj jej tridsaťročná tradícia. Teraz prináša novú generáciu, ktorá sa v niečom vráti ku koreňom a v inom zas prinesie novinky, ktoré doteraz nemala.

Lebo Opel začal s novým dizajnovým jazykom

Možno ste si všimli, že Opel v poslednej dobe predstavuje autá, ktoré sú svojim vzhľadom dosť jedinečné. Len si pozrite novú Mokku alebo Grandland. Obe majú prednú masku nazývanú Opel Vizor, ktorá odkazuje na športiak zo 60-tych a 70-tych s názvom Manta. I keď nešlo o predajný úspech, bolo to jedno ikonické a veľmi populárne auto. Opel sa rozhodol, že jeho dizajn znovuzrodí v novom dizajnovom jazyku. A bude ho mať aj Astra.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Predná maska Vizor s prísnymi tenkými svetlami a obrovským čelom z lesklých plastov s logom Opel priamo v strede. Zadok vyzerá veľmi “digitálne” a prísne a fonty, ktoré použili, dolaďujú dojem mladíckosti a rešpektu na ceste. Opel ponúkne aj príplatkové dvojfarebné lakovanie, ktoré jednoducho budete chcieť.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Kde je elektrina, tam je cesta

Dnes sa už žiadny nový model v Európe nezaobíde bez elektriny. V spomínanej Mokke nechýba a Corsa ju má tiež. Elektrinu ponúkne aj Astra, avšak v plug-in hybridnej podobe. Navyše, hneď vo dvoch výkonových špecifikáciách. Dostupné budú aj benzínové či dieselové riešenia. Motorizácie budú doplnené šesťstupňovou manuálnou a osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Klasické motorizácie budú dostupné v rozmedzí od 110 do 130 koní a plug-in hybridná sústava bude schopná vytiahnuť až 225 koní.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Viac Astry, viac radosti?

S tou radosťou to ešte nevieme, počkáme si na test. Astry však bude rozhodne viac. Oproti svojej predchodkyni narástla iba o 4 milimetre, ale rázvor kolies sa zväčšil až o 13. Nie je to dych berúca hodnota, ale Opel sľubuje, že to budeme cítiť. Od väčšieho rázvoru sa očakáva predovšetkým komfortnejšia jazda a viac priestoru pre pasažierov. Čísla zároveň hovoria, že previsy budú menšie, čo tiež pomôže jazdným vlastnostiam. Kufor poskytne 422 litrov batožinového priestoru.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Nové a luxusnejšie technológie

V novej Astre sa objavia aj nové technológie. Teda, nové pre segment dostupnejší áut. Napríklad také Intelli-Lux matrixové svetlá mal Opel kedysi len v Insignii. Teraz ich dostane aj Astra. Ďalšou novinkou bude dvojica desaťpalcových displejov Pure Panel nahrádzajúca analógovú prístrojovú dosku a displej multimédií.

Na rozdiel od Mokky, v ktorej nám počas redakčného testu celkom chýbali sedadlá AGR, do novej Astry ich Opel dá. Ide o špeciálne sedadlá s certifikáciou pre zdravý chrbát, ktorými je Opel preslávený. Novú Astru si budete môcť objednať už túto jeseň a prví majitelia sa jej dočkajú začiatkom roka 2022.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel
Mrkni naše nové video: