Nový Opel Grandland odhalený: Takýto Hi-Tech ste rozhodne nečakali

847
Zdroj: Opel

Opel predstavil nový Grandland a zmena je taká, že ide prakticky o nové auto. Zabudnite na všetko, čo ste o Grandlande vedeli doteraz.

Kráľovský ťah, Opel! Automobilka predstavila nový Grandland, ktorým zbúrala asi všetky predsudky o facelifte. Z názvu Grandland X vypustila písmeno X a dizajn prekopala tak, že ak by ste ho chceli nazývať novou generáciou, ani vám to nebudeme mať úplne za zlé. Takýto hi-tech ste rozhodne nečakali.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Viac ako len retuš prednej masky

Tak po prvé, pozrite si ten predok. S pôvodným Grandlandom ho spája iba tvar karosérie. Predná maska s názvom Vizor odkazuje na legendárnu Mantu, ktorá úplne zmenila imidž značky. Dostala ju nová Mokka a aktuálne aj Grandland. Svetlomety v Grandlande sa nazývajú IntelliLux LED a skladajú za zo 168 malých svetiel. Aby toho v rámci viditeľnosti nebolo málo, od skupiny Stellantis si automobilka požičala aj nočné videnie, ktoré funguje dokonale a rozlíši zver či chodcov až do vzdialenosti 100 metrov.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

PurePanel prekopal interiér

V interiéri je najväčšou zmenou v podstate len nový PurePanel. Vďaka nemu však vnútro auta vyzerá ako od základu prekopané. Dva displeje zlúčené do jedného panela orientovaného na vodiča majú 12 palcov (pred vodičom) a 10 palcov (v strede). Pod obrazovkou multimédií sa stále nachádzajú fyzické tlačidlá aj s otočným nastavením hlasitosti, ktoré Oplu veľmi kvitujeme.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Nové asistenčné systémy

Nočné videnie nie je jedinou technologickou novinkou “pod maskou” nového Grandlandu ochudobneného o písmeno X. Medzi systémy pribudla aj technológia Stop&Go, ktorá umožňuje so zapnutým adaptívnym tempomatom úplne zastaviť a automaticky sa rozbehnúť. Automatický parkovací asistent, sledovanie mŕtveho uhla a protikolízny asistent sú klasikou, ktorá ani v Grandlande nebude chýbať.

Opel Grandland X sme vyskúšali vo viacerých verziách. Najviac nás zaujala hybridná verzia s výkonom až 300 koní (test TU). Zmeny v motorizáciách automobilka neohlásila, takže výkonný plug-in hybrid kúpite aj v novej verzii. Predobjednávanie nového Grandlandu bude spustené už o pár týždňov. Prví majitelia sa z neho budú tešiť na jeseň.

 

Mrkni naše nové video: