“Niektoré fľaky a škrabance sú prijateľné.” Toyota znižuje kvalitatívne nároky

1204
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Toyota oznámila, že je ochotná prijať aj malé kvalitatívne nedostatky dodávaných súčiastok.

Toyota včera na tlačovej konferencii oznámila, že začne používať súčiastky, ktoré by doteraz jej kontrolou kvality nikdy neprešli. Informuje o tom portál Autoblog odvolávajúci sa na spravodajskú agentúru Reuters. Ide o veľkú zmenu pre spoločnosť, ktorej kvalitatívne štandardy sa radia medzi tie najprísnejšie v automobilovom priemysle.

Toyota Yaris
Zdroj: Toyota

Dávame si pozor na vonkajšok našich vozidiel. Súčiastky, ktoré môžete ľahko vidieť. Existuje však veľa miest, ktoré si ľudia nevšimnú, pokiaľ sa naozaj dobre nepozrú,” povedal Takefumi Shiga, hlavný projektový manažér Toyoty pre vývoj vozidiel počas tlačového brífingu. Zároveň dodáva, že kvalita a bezpečnosť sú naďalej prioritou číslo jeden.

Väčšine automobiliek stojí výroba. Jedna však práve nabieha na plnú produkciu

Okrem zvýšenia efektivity dodávania súčiastok má toto opatrenie aj environmentálny charakter. Napríklad chybovosť plastových súčasti do bezpečnostných pásov klesla týmto opatrením o 75%Toyota je pravdepodobne jedinou automobilkou, ktorej produkcia aj dnes beží na plný výkon. Predpokladaný nárast zisku do konca marca 2022 predstavuje až 12%.

Mrkni naše nové video: