Nástupca Citroënu C5 má tesne pred premiérou. Zverejnili prvé fotky

911
Zdroj: Citroen

Nové auto bude mať, tradične, neobvyklý dizajn. Pôjde však s dobou. Meno je zatiaľ neznáme.

Citroen už 12. apríla predstaví nástupcu modelu C5. Ten v karosérii SUV brázdi cesty od roku 2017. Pôvodná C5 sa práve v tomto roku prestala predávať. O pár dní však príde model, ktorý by ju mal oživiť. Prinesie inú karosériu a ešte nie je jasné, či ponesie meno C5 alebo C6. Automobilka včera zverejnila jeho prvý náhľad vo videu na Facebooku.

Zdroj: Citroen
Zdroj: Citroen

V asi 12 sekundovom klipe nám automobilka odhalila detaily prednej a zadnej masky. Spredu iba potvrdzuje nový dizajnový jazyk s dvomi LED pásikmi zvierajúcimi ostrý uhol. V automobilke tento prvok nazývajú motýlimi krídlami a prvýkrát sme ich mohli vidieť na modeli C4. Dizajnové svetlá sú aj vzadu. Pohľad na koniec auta nám však jasne neprezrádza, či pôjde o SUV, kombi alebo SUV kupé.

Zdroj: Citroen
Zdroj: Citroen

Nový Citroen so zatiaľ nekonkretizovaným menom, bude stáť na platforme EMP2. To je tá, na ktorej stoja napríklad aj Peugeot 3008, DS7 Crossback, Opel Zafira Life či Citroen C5 Aircross. Už len z názvu modelov máte prehľad o tom, že ide o naozaj flexibilnú platformu, a teda konkrétna veľkosť sa úplne odhadnúť nedá. Pôjde však o automobil strednej triedy.