Najvzácnejšia Škoda Fabia v Čechách stojí „drobné“. Nie je však pre každého

8795
Zdroj: Autorevue

Či si spomínate na pistáciový klenot menom Škoda Fabia, je pomerne zbytočná otázka. Dodnes brázdia naše cesty a práve sa mnohé dožívajú veku 20 rokov. Český dealer značky zo siete Karireal má ale na predajni niečo výnimočné.

Zopár dní dozadu, keď písal kolega o Škode Felicia FUN, som si uvedomil, že táto štvorkolesová reinkarnácia Dana Nekonečného je v niečom výnimočná. Ide o posledný prejav toho, že mala značka zmysel pre humor. Pretože aj pistáciová Škoda Fabia je dnes už prakticky mŕtva a to išlo len o pomerne nevšedné farebné prevedenie, ktoré už dnes nemeckej matke značky finančne nedáva zmysel.

Zdroj: KARIREAL a.s.

Áno, dnes produkujú študenti školské projekty na báze jestvujúcich modelov, no do produkcie sa ani jeden z nich nedostane. V tomto prípade však prichádzajú na rad médiá a predajcovia. Pistáciová Fabia bola totiž pri svojom dvadsiatom výročí vzniku reinkarnovaná a strávila mesiac v českej redakcii magazínu Svět motorů.

Nostalgia

České zastúpenie značky Škoda využilo túto Fabiu k svojim marketingovým aktivitám a keď jej potenciál vyžmýkalo, ponúklo unikátny kúsok svojím predajcom. O auto nakoniec prejavil záujem autorizovaný dealer značiek Škoda a Volkswagen, česká pobočka spoločnosti Karireal. Auto je na predaj a vo vynikajúcom, prakticky ledva zabehnutom stave.

Zdroj: KARIREAL a.s.

Pistáciová Fabia má najazdených 5300 kilometrov a predajca jej z pôvodných 459 900 Kč (16 973 eur) zrazil cenu na 399 900 Kč (14 758 eur). Pokiaľ by zákazník pristál na financovanie prostredníctvom lízingu, predajca ponúka pistáciovú Fabiu za cenu 349 900 Kč (12 913 eur). Redakcia českého webu Autorevue.cz dokonca kontaktovala predajcu a zisťovala, či je auto ešte k dispozícii.

Vyšší princíp

„Vozidlo je u nás stále na predaj, jedná sa však o špecifickú verziu pre špecifického zákazníka. Mali sme možnosť ho predať do zahraničia, boli by ste však radi, keby zostalo v Českej republike,“ povedal Radek Brózda, vedúci predaja referenčných vozidiel v spoločnosti Karireal pre portál Autorevue.cz.

NEPREHLIADNITE:

„Je to zároveň Fabia, ktorú už dnes nekúpite. Kombinácia motora 1.0 TSI a prevodovky DSG už totiž nie je možné zadať do výroby,“ dodal Brózda pre Autorevue. Predajcovi však nejde ani tak o zisk ako o to, aby sa auto dostalo do dobrých rúk. Dokonca ponúka odkupný bonus 50 000 Kč tomu, kto by priniesol svoju starú Fabiu v pistáciovej farbe. Toto sa len tak ľahko nevidí, aby predajcovi nešlo o peniaze, no o vyšší princíp.